Google Ads w telefonie z Android- jak wyłączyć

Witam,

od kilku dni (chyba 2-och) widzę w moim Androidzie wywietlające się na całym ekranie reklamy różności (akceroria do tel, wycieczki itp) głównie w rpzeglądarce (systemowa Androida i G. Chrom Beta) oraz w samym Andr. pojawiają się same z siebie znienacka i przez kilka sek. wiszą na ekranie zawieszając tel.

Nie są to reklamy z jakiejś aplikacji w tel. (to bym wiedział i ją wywalił) ale normalne pełnoekranowe spamy, które wyświetlają się nawet gdy nie mam włączonego netu

w panelu aplikacji, sms, ekranie głównym itd. Njapierw myślałem, że to wirus, ale KIS Mobile twierdzi, że nie, tak samo 360 Mobile -wyłączony-( z resztą oczyściłem nim tel z różnych śmieci-junk files, dane aplikacji, prywatość itp) . Po tym znalzem informacje, że to samo Google wyświetla mi swoje reklamy oparte na zainteresowaniach jako, że mam tam konto w Google Play (puste- regularnie czyszczone i kasowane wszelkie dane jakie mogą tam trafić).

W info pisało, że ustawienia Google zakładka reklamy pozwala im na wyświetlanie reklam we wszystkich aplikacjach producenta, więc wyczyściłem wszelkie dane - usuń wszelkie zaznaczenia, zebrane dane i pozwolenia na Google Ads, ale pomimo tego są dalej.

 

Doczytałem, że możliwe jest dalsze wyświetlanie reklam gdyż Goolge może zapomnieć nowo wprowadzonych ustawień po skasowaniu pliku cookie!. jest jednak możliwość zainstalowania plug-in Google Ads do przeglądarki FF i Google Chrom (ale nie beta), nie wiem jednak co to jest i co dokładnie robi, więc nie da rady (nie odpowiada także typowi przeglądaki).

 

Na koncie mam wyłączone te wszystkie ustawienia a reklamy widzę dalej- jak się tego pozbyć ? !!

 

PS . zapomnialem hasła do google konta  z Google Play - ustawiłem jakieś ściemniarskie dane założeniowe do konta na koszmail i nie mogę się teraz zalogować by to wszystko jeszcze raz sprawdzić, w panelu przywracanie hasła podają, że trzeba podać adres email, ale założeniowy (koszmail) czy do Gmail bo nie wiem, jeśli do GG to się chyba nie zaloguję by odebrać wiadomość.

 

Czy jedynym ratunkiem jest root telefonu i usunięcie tego zbędnego ( aktualizacja i pprzeglądanie apk ew. raz jakiś czas coś ściągnąć) konta.

 

Google Ads- Google Reklamy wyłącz wyświetlanie reklam

Możemy włączyć lub wyłączyć reklamy Google AdMob (tak jak np. w ustawieniach aplikacji Google Play), czyli spersonalizowanej reklamy, opartej m.in. na zainteresowaniach, danych demograficznych, klikanych wcześniej reklamach, czy zainstalowanych aplikacjach na urządzeniu (telefonie).

 

Tylko jak zrobić w Android 4.1 ?.

.google_settings_app_appears_in_android_3

 

 

https://support.google.com/adsense/answer/30629?hl=plref_topic=23381

https://support.google.com/adwords/answer/2404191?hl=pl

https://support.google.com/ads/answer/2662856?hl=enref_topic=2971788

http://www.google.com/settings/ads

https://www.google.com/settings/ads/plugin

Masaj , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proszę o pomoc w tym temacie bo nie wiem jak sobie poradzić, a problem jest coraz większym utrapieniem z tym “gógle”.

Co to za telefon? Może wgranie softu cos pomoże.Podaj więcej informacji.

Tyle, że reklamy wywalające się na pół pulpitu to na pewno nie od Google ani od producenta, w telefonie więcej niż pewne, że siedzi jakiś syf. 

Najpierw spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne a jak to nie pomoże to wgraj na nowo soft.

Po prostu zainstalowal jakiegos wirucha z jakas aplikacja. :slight_smile:

HTC Desire 500 system Android 4.1 HTC Sense 5.0 , Dane techniczne : http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/desire500/ . Jaki soft i skąd, brak roota. 

Reklamy pojawiają się samoczynnie po jednej nachwile zawiesza tel, pokazuje się reklama na cały ekran z X do zamknięcia i po tym wszystko wraca do “normy”.

Kaspersky i 360Mobile  Secure nie wykrywają żadnego szkodliwego oprogramowania, a tel. jest oczyszczony ze wszystkich śladów- cache, kosz dane aplikacji itp.

Zrób reset do ustawień fabrycznych "ustawienia -> kopia i kasowanie danych -> ustawienia fabryczne (zaznacz też “wyczyść kartę SD”) i telefon wróci do sklepowego stanu.

Tak (załącznik) wygląda reklama wyskakująca na telefonie, jak widać poniżej to reklama Google, więc to raczej nie aplikacja w uprawnieniach do apk nie ma w żadnej wspomnianego niczego o reklamach, mam za to odczytywanie i zapisywanie zakładek, historii, kontaktów, telefonów oraz ich numerów, wysyłanie sms, email oczywiście bez mojej wiedzy, odczyt konta każdego rodzaju itp.

Co robić jeśli to nie apk (chyba), a programy anty-wirusowe twierdzą, że jest “czysto”, czy konieczny jest wipe do stanu początkowego tel.?

 

post-37112-0-03791700-1394750131_thumb.p

Mam trzy telefon z Androidem i pierwszy raz widzę taką reklamę od Google.

W tej kwestii (reklam w tel) niestety nie posiadam dużej orientacji z racji praktycznie zerowego doświadczenia gdyż to *&^#  widzę po raz pierwszy i nie wiem co z nim zrobić.

 

Czy możliwe, że to aplikacja zainstalowana na tel. powodowałaby występowanie na nim tego rodzaju dziwnych popup-ów podpisanych: “Reklama Google” ?.

 

Tel. zresetowany, teraz tylko problem stanowi kwestia co dalej tzn. jakie elementy z poprzedniego stanu można przenieść na tel, a czego lepiej nie- chodzi mi o pliki apk, ustawienia tel, konta ( z Google raczej zrezygnuję w całości) i pozostałe elementy.

 

Link do ustawień google ads na telefonie - włączanie i zgoda, rezygnacja z pozwolenia na wyświetlanie reklam.

 

W tel. Google Settings> Reklama -  kliknąć link w tekście poniżej > strona Google- zwrócić uwagę na niebiesko podkreślone linki przenoszące do ustawień google ads na koncie 

nas interesuje drugi link, po wejściu na stronę widać : Zgoda na wyświetlanie reklam w aplikacjach Google i Youtube, rodzaje danych itp, oraz : Cofnięcie zgody.

 

http://www.google.com/settings/ads?hl=pl&sig=ACi0TChAAGmWwg3oWJSM5tmpmqYYHqpJ7I9e4zgloEnKMjROyvKHaL)fpw-ClkVr_JL4sswZ3HGxK5cEFmqXmS9xAKOtrpfQfpw-ClkVr_JL4sswZ3HGxK5cEFmqXmS9xAKOtrpfQ)

 

Ja już nie wiem o co tu chodzi i co z tym robić.

W Androidzie wszystko jest możliwe ;) 

Co możesz zrobić żeby sprawdzić, która aplikacja wywala te reklamy? Hmm instalować po jednej aplikacji co 2-3godziny i sprawdzać co powoduje problem. Jeśli inne aplikacje nie wykrywają co wyświetla reklamy to raczej innego wyjścia nie ma.

 

Pomocą Google nie ma się co sugerować bo ona dotyczy tylko wyświetlania reklam w aplikacjach Google i YouTube, a tobie pojawiają się reklamy wszędzie.

Wgraj nowy soft.Jako przeglądarek zainstaluj Opere.I nie instaluj nic co Ci nie jest potrzebne. I po kłopocie.Ja mam ponad rok  Galaxy Ace2  i nie mam problemów.Po prostu nie instaluje dziadostwa na telefonie:gier itp .