Google Analytics i narzędzia dla webmasterów - jak to działa

Witajcie. Wiem, ze dla niektórych temat może okazać się śmieszny, ale niestety nie wiem właściwie jak zaczć “naukę” SEO i całej optymalizacji pod wyszukiwarki itd. Czy może mi ktoś w paru słowach napisać jak działa Google Analytics? Podpinam to fragmentem w kodzie strony i to zlicza statystyki itd.? Dobrze myślę? I jak myślę, to dla każdej podstrony muszę wkleić to w kodzie strony? Nie liczę tutaj CMSów jak WP, gdyż tam zapewne znajdę gotowe wtyczki. Ile domen czy stron mogę podpić pod jedno konto? Statystki wtedy widzę dla każdej domeny osobno (każda ma unikalny kod)?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi :slight_smile:

To tylko narzędzia, z samym seo mają niewiele wspólnego, raczej tylko mogą pokazywać (po analizie danych) pod jakim kontem należy poprawić seo.

 

Analitycs to typowe statystyki dla samej strony, narzędzia webmastera to bardziej statystyki Twojej strony w google. Obie usługi możesz ze sobą powiązać.

 

Możesz mieć kilka domen na jednym koncie, jeśli dobrze pamiętam każda domena ma osobny kod trackujący.

 

Co do implementacji, to nie musisz kodu wklejać na każdej podstronie, tylko na tych których statystyki chcesz śledzić - w praktyce chcemy śledzić ruch po całej witrynie, nie ma jednak sensu dodawać go w panelach administracyjnych. To wręcz głupota.

Dodatkowo można ustawić sobie w analitics konwersje, są to swego rodzaju statystyki dla konkretnych działań wykonanych przez użytkownika, np rejestracja, dodanie produktu do koszyka, dokonanie zakupu itp.