Google Chrome a ukrycie paska adresu

Jest możliwość ukrycia paska adresu w przeglądarce internetowej Google Chrome? Tak jak jest to w Firefox’ie. Może w ukrytych ustawieniach czy coś. Na google nic nie znalazłem.

chodzi ci o to “przycisk f11” ??

Właśnie nie. Bez pełnego ekranu chciałbym wyłączyć pasek adresu. Np, jak to w Firefox jest klikam ppm u góry i mogę sobie wyłączyć :stuck_out_tongue:

Spróbuj takiej “inkantacji” :wink:

  • w pasek adresu wpisz about:flags i enter

  • odszukaj na liście Compact Navigation i kliknij w “Enable”

  • uruchom ponownie przeglądarkę, kliknij PPM na pasek adresu i z menu wybierz “Hide the toolbar” (chyba że będziesz mieć po naszemu “Ukryj pasek”, gdzieś na końcu menu…)

Jeśli powyższe zaklinanie w którymś miejscu nie zadziała, to niestety, innego wiedźmińskiego czaru nie ma, ponieważ gui tej przeglądarki jest robione “na sztywno” i jedyny pasek jakim można się bawić w ograniczony sposób, to pasek zakładek :wink:

W tych ustawieniach mam wszystko po polsku i nie ma nic związanego z Compact Navigation. Przejechałem wszystkie opcje i nic nie było związanego z “Kompaktową nawigacją”. Chyba, że inaczej to się tłumaczy.

Najwyraźniej opcja została usunięta. W sieci część “poradników” co do tego tematu, mówi o wersji 13 (wtedy najwyraźniej dano możliwość włączenia ukrywania rzeczonego paska), ale można też znaleźć tematy oznaczone jako problem (na google’owym “bugtrackerze”), że ta opcja od jakiegoś czasu nie istnieje i najprawdopodobniej została wyrzucona ze względów bezpieczeństwa (gł. argument to bodajże phishing…).

No cóż, niestety nie ma innego sposobu na ukrycie paska w GC (zostaje jedynie full screen spod F11), bo jak już wspomniałem, specyfika budowy interfejsu w tej przeglądarce, nie daje użytkownikowi możliwości ingerencji w jej wygląd, czy działanie (w tak rozległym stopniu co w Fx, czy O).

Dziękuje wielkie za pomoc i informacje. Poradzę sobie z pełnym ekranem pod F11