Google Chrome - artefakty

Witam, mam taki problem, że czasami podczas oglądania filmu u jednego konkretnego youtubera (ciężko stwierdzić czy u innych to występuje ale akurat podczas oglądania jego filmów to zaobserwowałem. Być może to czysty przypadek) wyświetlają mi się artefakty w oknie przeglądarki. Wygląda to tak:

 

http://naforum.zapodaj.net/02d445fbfcb3.png.html (te czarne kwadraty dodatkowo migają i mogą być półprzezroczyste, szare) 

 

jak najadę na to myszką to od razu znika ale podczas scrollowania myszką wyskakiwały w innym miejscu. Kiedy przykryje się to innym oknem to artefaktów nie ma chociaż w oknie przeglądarki istnieją. Wróciłem więc na stronę główną youtube i o dziwo artefakty dalej były widoczne w losowych miejscach. Po zrestartowaniu przeglądarki problem ustąpił. Próbowałem wyświetlać film w IE ale nic podobnego nie wystąpiło. Podobne zjawisko miałem jakieś 2tygodnie temu podczas oglądania filmu na youtube i do dzisiaj problem nie wystąpił.

 

W grach żadnych problemów do tej pory nie zaobserwowałem. Sprzęt był niedawno wymieniany i mam go niecały miesiąc:

 

ASUS Radeon R9 280X DirectCU II TOP

Intel i5-4460 3,2GHz

MSI B85M-E45

8GB RAM

SeaSonic SS-500ET 80+ 500W

 

Nie wiem czy jest to wina samego Chroma czy wariuje karta graficzna. Dziwne, że artefakty nie wyświetlają się na filmie tylko pod nim.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Pozddrawiam

Jaka wersja sterowników do karty graficznej i samego Chrome’a? Bawiłeś się w chrome://flags? Co już próbowałeś robić?

Sterowniki najnowsze 14.12. Chrome wersja: 40.0.2214.115 m ale kiedy sprawdzałem wersję załączyła się aktualizacja. Testowałem kartę graficzną OCCT - żadnych problemów (karta rozgrzała się do 71 st. C podczas 30 minutowego testu)

 

EDYCJA: Zaktualizował się do wersji 41.0.2272.76 m

OK, już wiem co jest przyczyną. Karta Asusa, którą kupiłem ma wadę fabryczną związaną z przegrzewającym się VRAMem co powoduje sporadyczne występowanie artefaktów. W internecie jest dużo informacji na ten temat.

 

testowałem vram programem Video Memory Stress Test kilkukrotnie i nie znalazł żadnych błędów ale jednak problem od czasu do czasu występuje, szczególnie po długim katowaniu karty Stres testami.

 

Pozdrawiam