Google Chrome. Instalacja we wskazanej lokalizacji

Witam!

Pobrałem Google Chrome z dp.pl, odpalam instalator, a tu nagle odpala się zainstalowana i gotowa do użycia przeglądarka. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Chrome zainstalował się na C dysku, a ja chcę to zainstalować na wybranej przeze mnie partycji… Jak to zrobić?

I jeszcze jedno, czy Google Chrome zostawia p sobie dużo śmieci i czy zamula system?

Z tego co mi wiadomo Chrome nie da się zainstalować w innej lokalizacji!

Spróbuj zainstalować stąd http://pack.google.com/

Zawsze możesz użyć wersji “portable” i zainstalować gdzie chcesz…

A czy chrome zamula mocno system?

Nie

Nie, ale polecam Opere :smiley:

Chrome jest szybki chodź używam FF ze względu na wtyczkę NoScript to z miłą chęcią korzystałbym z Chrome ale właśnie - NoScript

Ja też wolę Operę, ale mam ostatnio irytujący problem. Otóż filmy na yt mi przycinają, jakby było coś z flashem. Takie krótkie przycinki, a neta mam 6mb/s więc to nie przez to.

Korzystam ze sprzętu jak w stopce (podpisie) - śmigam już na “którejś” wersji “Google Chrome”. Po aktualizacji usuwam ręcznie poprzednią wersję. Oszczędność kilkudziesięciu mega (chociaż przy 2 Terabajtach jakimi dysponuję - co to jest). Program antywirusowy Kaspersky Internet Security 2011. Mam wrażenie, że Chrome w ogóle nie obciąża mi systemu… Śmiga jak trzeba… Inne przeglądarki - Opera, Firefox, Safari, miały problemy - różne. Odkąd mam Chrome - problemy się skończyły… Naprawdę polecam…

goldimir , na Chrome jeszcze bardziej będzie mulić :wink: No i niestety nie da się zainstalować w wybranej lokalizacji.

Zaktualizuj flash player.

Z NoScript’a w Fx korzystałem przez krótki okres czasu i zrezygnowałem z niego. W Google Chrome z niego nie korzystam w ogóle, ale podaję stronkę “chromowego” odpowiednika NotScripts.

Niestety ten NotScripts jest fatalny :confused:

hmmm jak aktualizowac flasha?

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Po latach (6-ciu) poszukiwań amerykańscy naukowcy dotarli do uniwersalnej metody!

 

1.Instalnij.

2.Nie ustawiaj Chrome jako domyślną przeglądarkę.

3.Zamknij Chrome’a. (jeśli nadal pracuje w tle zakończ proces menedżerem zadań LUB komenda:

taskkill /IM chrome.exe /t /f

4.Upewnij się że usługa “Klient śledzenia łączy rozproszonych” jest aktywna.

5.Hop: C:\Program Files (x86)\Google (Nawet, gdy jest zainstalowana wersja 64-bitowa)

6.Ctrl+A

7.Ctrl+X

8.Hop: (katalog docelowy)

9.Ctrl+V

CIERPIENIE ZOSTAŁO ZAŻEGNANE!

Dodatkowo powstały śmieć w postaci folderu Update (krok 9.) można zdezintegrować.