Google Chrome - kamera usb tylko na google meet

Cześć!

Mam nietypowy problem i nie mam pojęcia gdzie szukać problemu. Otóż jakakolwiek kamerka internetowe, czy usb czy wbudowana w laptopie działa tylko w google chrome tylko w google meet. Inne programy jak np guvcview nie mają z kamerą najmniejszych problemów.

Ubuntu 22.04 z XFCE (ale to nie ma znaczenia). Wersja google’a chrome’a to 101.

Jakieś wskazówki?

PS. Na firefoxie wszystko jest ok.

Może Chrome na GNU/Linux ma restrykcje gorsze od wymogu https.

Można by na Chromium sprawdzić czy w meet ruszy każda kamerka a potem na losowych stronach co chcą dostępu do kamerki np. Webcam Toy - Rób zdjęcia online z ponad 80 efektami (nieszyfrowanych nie sprawdzałem, może mają od razu blokadę).

Być może w kodzie przeglądarki jest coś co stronie meet pozwala nieaktywować słabych kamerek i Mozilla tego nie przekopiowała.

Tyle że w google meet każda kamerka działa a na innych stronach żadna.

Chromium w Ubuntu chyba siedział w snapd i nie pasi mi wrzucanie tego do systemu ale to może trop - sprawdzę wieczorem.

Zmiana przeglądarki nie jest rozwiązaniem problemu a jego obejściem.

Problemem okazał się nie do końca Chrome. Tzn częściowo. Kamerkę udało mi się ruszyć, ale nadal na niektórych stronach nie mogłem wystartować np z transmisją (a najbardziej zależało mi na messengerze). Na niektórych stronach pojawiał się dotyczący mikrofonu więc idąc tym tropem wywaliłem serwer dźwięku - pulseaudio - a zostawiłem samą alsę. Problem zniknął.

Pozostaje sprawdzić tracker bugów powiązanych z PulseAudio.

Zacząłbym od trackera Ubuntu a potem ogólnikowy lub innych dystrybucji.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.