Google Chrome - konto użytkownika

Witam.

W Google Chrome dostępna jest opcja zalogowania się na konto Google i korzystanie z opcji synchronizacji. Mam w związku z tym kilka pytań:

1)Czy jest to bezpieczne? Czy jestem bardziej narażony na ataki korzystając z tej opcji?

2)Czy włączenie tej opcji obciąży internet?

3)Korzystam czasami z Ubuntu, a tam również używam Google Chrome, więc czy nie byłoby problemów między wersją z Windows, a tą z Ubuntu?

4)Korzystam z Windows 8, będzie działać to między wersją zwykła, a tą z Modern UI?

Z komputera korzystam praktycznie tylko ja, do konta mam hasło. Korzystam z wielu usług od Google, więc jestem zmuszony do częstego logowania się, a to przyspieszyłoby moją pracę. Korzystam też z dwóch/trzech systemów operacyjnych.

  1. Jedyne na co jesteś narażony moim zdaniem to wygodę z korzystania z tej opcji. :smiley:

  2. Nie, nie obciąża sieci - przynajmniej w moim przypadku na mobilnym necie. :stuck_out_tongue:

  3. Nie ma żadnych problemów z korzystaniem z synchronizacji na Linuksie. Sam sprawdziłem na Ubuntu 12. :smiley:

  4. Będzie działać - tak mi się wydaje :smiley: Tyle że na wersję Modern UI będziesz musiał się znów… zalogować.

Dziękuje za szybką odpowiedź. Z chęcią skorzystam z tej opcji w Google Chrome.

Mam jeszcze kilka pytań :wink:

1)Na czym polega synchronizacja historii omniboksu?

2)Na czym polega synchronizacja otwartych kart?

  1. wszystkie szukania, historia przeglądania etc zostają zsynchronizowane z kontem i innym urządzeniami.

  2. jeśli otwierasz kartę na urządzeniu A to ta sama karta otwiera się również na innych aktywnych urządzeniach.

Dziękuje za pomoc. Czyli te dwie opcje wyłączę :wink: