Google Chrome lub fork działający na Windows XP

Jestem nowy, a zatem witam Wszystkich czytających użytkowników forum :slight_smile:

Piszę tutaj, ponieważ poszukuję działającej wersji przeglądarki internetowej GOOGLE CHROME (lub jakiegokolwiek klona tej przeglądarki) , która bez problemu będzie pracować z systemem Windows XP. Poszukuję takiej wersji, ponieważ obecnie korzystam z przeglądarki Slimjet, ale jest to już wersja przestarzała i pojawiają się problemy ze stronami , które wykorzystują HTTPS. Bardzo często pojawia się błąd dostępu.

Z tego miejsca chciałbym od razu podziękować wszystkim polecającym mi Mozillę Firefoxa lub nowszą edycję systemu operacyjnego, ewentualnie przesiadkę na Linuxa. Z uwagi na przeznaczenie komputera oraz oprogramowanie wymagane na tym komputerze, nie mam możliwości instalacji nowego systemu.

Pozdrawiam Wszystkich czytających ten temat i dziękuję za pomoc.

Ostatnia działająca wersja Google Chrome na WinXP to 49.
https://www.google.pl/chrome/browser/desktop/index.html

2 polubienia

Musiałbyś ręcznie sobie aktualizować certyfikaty?

Na stronie slimjet jest też zamieszczony instalator google chrome wersja 49 - ostatnia dla xp.

Mozilla esr 52.x też nie jest taka zła.

1 polubienie

Jeżeli dobrze wyczytałem w sieci, to oficjalna wersja Google Chrome 49 jest starsza, niż ostatni Slimjet 10.
W takim układzie nie potrzebuję się przesiadać na starszą wersję przeglądarki.

Wychodzi na to, że pozostaje mi Mozilla Firefox.

@krystian3w w jaki sposób i z którego miejsca mógłbym aktualizować certyfikaty ręcznie?
Wiem, że Mozilla Firefox ma swoją bazę certyfikatów, dlatego też problemy nie występują.

Możesz jeszcze spróbować Opery.

1 polubienie

No i publikowane na DP przeglądarki:







Na Windows XP jest też antywirus avast, który wśród swoich składników zawiera własną przeglądarkę SafeZone
https://www.avast.com/pl-pl/windows-xp-antivirus

1 polubienie

Najwyżej skombinowali wersje 50 silnika chromium pod XP ale z dalszymi już raczej nikt nie kombinuje.

To też w sumie może mieć problemy jak slimjet z certyfikatami jak wersja o 2 do tyłu już nie pozwala na transakcje w banku - przykład z forum jak wersja 45 muliła i ktoś się cofną aż do 43.




Trzeba by z github pobrać wersje dużo starszą - najnowsza na niekompatybilnym electron 58.

Na 99% zapomniano usunąć XP z listy lub dodać do linków bezpośrednich wersje kompatybilną z XP.

Jeszcze starsze niż Opera 36 / Slimjet 10 / Chrome 49 / Vivaldi 1.0 - identyfikacja wykazuje że używają kodu chromium 43

„(…) This certificate has been pulled from browsers worldwide due to a CNNIC-authorized party being caught issuing multiple fake certificates for Google domains that could be used for man-in-the-middle attacks.”

Z najnowszą może być problem i twórcy się gdzieś o tym wypowiedzieli. I jeszcze ten Windows 2000 na liście.

1 polubienie



1 polubienie

też by trzeba szukać wersji 49 / 50

Przeglądarka uważana za złośliwą https://genxpose.blogspot.com/2014/12/citrio-browser-avoid-it.html

wymaga jakiś skomplikowanych metod z dodaniem do systemu jakiś plików dll lub wersja 25.

Wygląda na to, że pozostaje mi wybrać Firefoxa i czekać cierpliwie na upgrade sprzętu. Dziękuję za wszystkie porady i proszę o zamknięcie tego tematu.

Proponuję poszukać Advanced Chrome v.54.15 na www.browser.taokaizen.com działa na XP.

z 6 wydań do tyłu ;/

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.