Google Chrome nie działa, inne przeglądarki działają w porządku

Tak, o to mi chodzilo.

Otóż bezpośrednio po podłączeniu kablem RJ-45 dalej występuje błąd ERR_CONNECTION_RESET po wyłączeniu Kasperskiego, przy włączonym wszystko śmiga, na telefonie z Androidem przeglądarka nie działa na wifi w mieszkaniu, ale przy innym wifi wszystko działa.

Chyba wiem co może być na rzeczy, dostawca internetu jest bardzo wyczulony na różne przewinienia sieciowe, np. kiedyś miałem odpalone torrenty i został zablokowany mój adres mac komputera, po tym kiedy zauważyli że pobieram stamtąd gry i filmy.

Wiele stron jest też odgórnie zablokowanych i nie mogę na nie wejść, pojawia się wtedy komunikat od dostawcy, że strona jest zablokowana. Teraz nawet nie jestem w stanie wywołać tego komunikatu, a wszystkie strony są dostępne - być może przez Kasperskiego, który być może szyfruje w jakiś sposób połączenie z mojego komputera.

Być może kiedy odpaliłem te dwa dodatki od chroma, które miały zmieniać moje ip (SwitchySharp oraz Free VPN for Chrome - VPN Proxy VeePN), dostawca internetu rozpoznał je jako zagrożenie i zablokował coś w chromie?

To by tłumaczyło, dlaczego mam teraz problem na wszystkich urządzeniach podpiętych do sieci :thinking:

Ale nie wiem, czy to w ogóle możliwe? Dajcie proszę znać :wink:

Zmień sobie Adres MAC w routerze na porcie WAN i będziesz wiedział.

Tak i zmień DNS na:
94.140.14.14
94.140.15.15

Ok, spróbuję to zrobić w niedzielę i dam znać jak poszło, swoją drogą, tak prosto jest zmienić adresy DNS i MAC w routerze? :thinking:

DSN’y to zmienisz łatwo, w ustawieniach LAN, Internetu lub osobnej zakładce „DNS” lub „serwery DNS”. Co do MAC Address’u, to ja nigdy tego nie robiłem. Pewnie podobnir - w zakładce „LAN” itp. Jaki to router?

Niestety nie jestem w stanie wejść do ustawień swojego routera, przy połączeniu kablem ethernet do gniazda ethernet1 udało mi się wejść tylko do głównych ustawień źródła przy podłączonym kablu WAN, ale nie znam tam hasła administratora, więc w źródle nic nie mogę zmienić.

Spróbowałem wyłączyć kabel WAN od routera, ale wtedy w ogóle nie wyświetla default getaway w cmd/ipconfig (puste pole), ani nie mogę odnaleźć IP routera, więc nie mogę na ten moment zmienić żadnych ustawień routera, nawet hasła ani ssid

Ustawienia sieciowe w komputerze dla połączenia ethernet są domyślne

Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję

Mój router to Zyxel 2812, przesyłam jeszcze dodatkowo instrukcję, nie wiem, ale może się przyda? :thinking:
manual-938.pdf (254,6 KB)



No to za wiele bez hasła admina nie zrobisz. Pozostaje kontakt z ISP i opisanie kłopotu.

Z instrukcji która przesłałes wynika ze adres tego routera to http://192.168.1.1
a nazwy i hasła sa ponizej.

Nazwa uzytkownika Admin a hasło to 1234

Spróbować można, ale nie sądze, że ISP / dostawca, od którego masz tego Zyxel’a nie zmienił hasła.

Właśnie że nie mogę w ogóle nawet wejść do okna logowania, nie działa adres z instrukcji http://192.168.1.1/ jedyny adres który działa, do konfiguracji routera i to po podłączeniu kabla WAN to http://172.19.10.1/ (wyciągnięty z ipconfig/all) ale tam przełącza mnie do konfiguracji źródła, gdzie nic nie mogę zrobić bez haseł, próbowałem różnych domyślnych, ale pewnie administrator ustawił jakieś swoje

Zyxela znalazłem na szrocie i sam go sobie poustawiałem dawno temu, kiedy miałem możliwość wejścia w jego ustawienia, mam hasło i nazwę użytkownika, tylko nie mogę teraz przejść do konfiguracji routera, wcześniej jego adres ip wyglądał tak http://10.0.0.138/ ale teraz nie działa

Nie wiem co mogę na to poradzić, bo jeśli zresetuję router, to możliwe, że stracę całkowicie internet, a ustawień routera i tak nie będzie dało się zmienić, co o tym myślicie? Chociaż po wpięciu kabla rj-45 bezpośrednio z anteny do komputera, internet powinien być, tak jak jest teraz, tylko że dla jednego komputera po kablu, przynajmniej tyle :thinking:

10.0.0.138

Ano, to ISP nie wiem, czy nie przekierował portów na zewnątrz…

Jeśli „walniesz” reset fabryczny, to przejmiesz kontrolę :smiley: Jednak możesz mieć cyrki z net’em… :frowning:

Przy podłaczonym routerze wpisz w wierszu poleceń(administrator) ipconfig, bez żadnych dodatków
Potem zobacz w wynikach jaki przy Default Gateway jest adres.
To powinien być adres twojego routera.

Ostatnia wiadomość pod tematem, na ten moment wszystko gra, dostawca internetu musiał pozmieniać coś w źródle, żeby zaczęło znowu działać, bo w pewnym momencie połączenie całkowicie zerwało i konieczna była pomoc z zewnątrz.

Wydaje mi się, że gdybym zresetował wvzesniej router i pozmieniał DNS i MAC, to byłoby wszystko w porządku, odzyskał bym dostęp do chrome. Ale nie chciałem tego robić na już skonfigurowanym routerze, bo mógłbym stracić całkowicie połączenie z internetem.

Do tego czasu szukałem routera zastępczego, ale zanim znalazłem, zdążyli przyjechać technicy z zewnątrz i naprawili problem :slightly_smiling_face:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.