Google Chrome nie startuje (profil jest aktualnie używany)


(Marcin86s) #1

Okienko z komunikatem:

Profil jest prawdopodobnie używany przez proces 1151 hosta LINUX. Jeśli masz pewność, że żadne inne procesy nie używają tego profilu, usuń plik /home/marcin/.config/google-chrome/SingletonLock i ponownie uruchom przeglądarkę Google Chrome.

Terminal:

[27505] Failed to call method: org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.freedesktop.NetworkManager was not provided by any .service files

[27505] Profil jest prawdopodobnie używany przez proces 1151 hosta LINUX. Jeśli masz pewność, że żadne inne procesy nie używają tego profilu, usuń plik /home/marcin/.config/google-chrome/SingletonLock i ponownie uruchom przeglądarkę Google Chrome.

Dystrybucja Arch x64, Chrome najnowsze stabilne z AURa, na wersji beta ten sam problem. Spotkał się ktoś już z podobnym przypadkiem i wie co z tym zrobić? Bo jakoś nie potrafię już używać Firefoxa. :roll:


(Bongoone96) #2

A próbowałeś się zastosować do pierwszego okienka?

Jak nie, to spróbuj :wink:


(Marcin86s) #3

Bez rezultatu.


(etam) #4

A spróbowałeś się zastosować do pierwszego zdania pierwszego okienka? To wygląda tak, jakby jakieś procesy chrome dalej wisiały w systemie. Jeżeli jeszcze nie zresetowałeś kompa, to sprawdź czy nie ma procesu o pid 1151 (ps ax | grep 1151) i jeżeli będzie to proces chrome, to go ubij (killall chrome).


(Marcin86s) #5

W międzyczasie restartowałem komputer kilkakrotnie, proces Chrome nie był zawieszony, kasowałem wspomniany plik. Pomogło wywalenie z $home wszystkiego co związane z Chrome. :x