Google Chrome nie tłumaczy stron

Witam wczoraj pobrałem najnowszą wersje chrome z oficjalnej strony wszystko wydawało się ok póki nie chciałem przetłumaczyć obojętnie jakiej strony nie pokazuje mi się ikona tłumacza google w przeglądarce możę ktoś się z tym spotkał?. Reset przeglądarki nie pomógł.Dodaje screeny z ustawień .2

U mnie też coś nie działa jak ręcznie wyłączyłem; po odświeżeniu metodą siłową profilu już pyta ale muszę sobie przywrócić większość danych z starego profilu Chrome.

Ręczne przestawienie opcji by tłumaczyło, nie aktywowało tego na angielskich witrynach.

PS. Opcja wbudowana resetowania nie zresetowała mi sekcji językowej / tłumaczenia.


https://support.google.com/chrome/answer/2364824?hl=pl - jakbyś chciał sprawdzić na czystym profilu Chrome.

Po formacie też nie działało coś skopane jest chyba że w najnowszej wersji poprawione

Zasynchronizowało Ci może skopane ustawienia z konta Google na Chrome?


Ja np. znów po twardym resecie Chrome mam domyślnie pytanie o tłumaczenie angielskich stron.

Chrome 67.

Sprawdzę najnowszą wersję

Edit:
Niestety nie proponuję mi tłumaczenia stron jak to rozwiązać ?

W sumie to chyba trzeba czekać na poprawkę z strony Google - pytania u mnie kończą się po pierwszej wizycie…

A jak przypadkiem zmienię język czy coś (np. chrome wystartuje z angielskim interfejsem) to już wcale nie pyta a mam zaznaczone niby konieczne rzeczy:

Język

Języki:

  • angielski (Stany Zjednoczone) - zaznaczone “proponuj tłumaczenie” obraz

  • angielski - zaznaczone “proponuj tłumaczenie” obraz

  • aktywowane - Proponuj tłumaczenie stron w obcych językach obraz


Opcjonalnie czekać na wydanie 69.0.3448.0 (obecnie w wersji niestabilnej Canary) - w nim już tłumaczenie działa "OK"* ** i jest przy pierwszym wejściu na stronę (potem tylko ikonka w pasku adresu jak za pierwszym razem nie włączymy ciągłego tłumaczenia witryny) anglojęzyczną przy wyżej wymienionych ustawieniach.


Uwagi co do działania w Canary:

*    - Jedynie z paska pop-up nie wyskakuje cały czas a tylko przy pierwszych odwiedzinach - jak kiedyś wyskakiwał cały czas, to widać wpływało wiele skarg na to i ograniczyli to do pierwszej wizyty (ale coś przy okazji popsuli przy wydaniach 66 - 68).
** - Jak coś przestawimy w opcjach języka to dalej się gubi opcja tłumaczenia przy pierwszych odwiedzinach i ikona z paska adresu.

Sprawdzane na Windows 10 build 1803 - możliwe że z GNU/Linux, macOS, Windows 7 / 8.1 działa dużo lepiej.

No to czekamy na nowe wydanie dziwne że to skopali ogólnie zawsze gdy instalowałem chrome i odwiedzałem strony nie po polsku to od razu wyskakiwał komunikat z ikonka czy przetłumaczyć.