Google Chrome nie zapamiętuje historii wyszukiwania

Witam. Chodzi o przeglądarkę Google Chrome , zauważyłem ostatnio, że nie zapamiętuje ona części swojej historii wyszukiwanych haseł, jest to bardzo irytujące bo jest mi to potrzebne, a jak wchodzę po pewnym czasie do menu Chrome > Historia to część historii, na ogół ta wcześniejsza z danego dnia po prostu znika.

Czyli np. z dnia poprzedniego ta historia widoczna jest tylko od pewnego momentu, od pewnej daty i godziny, a wcześniejszej brak, choć wiem że powinna być bo wtedy korzystałem z wyszukiwarki.

Dotyczy to oczywiście historii samej Chrome , a nie historii online konta Google , które oczywiście posiadam. To należy rozróżnić.

Korzystam z kilku rozszerzeń w Chrome , jednak większość z nich mam wyłączone, a korzystam tylko z jednego - Adblock-a.

Chcę zapytać z czego to się bierze, dawniej u mnie tego problemu nie było.

W innych przeglądarkach to u mnie nie występuje.

Zastanawiam się czy nie ma to jakiegoś związku z zsynchronizowanym kontem Google , do którego jestem zalogowany ?

Pomóżcie, bo to dla mnie jest dość ważne. O:)

jaką masz werśję Google Chrome ? ja mam 24… i działa ok

To jest dokładnie, na tę chwilę wersja 24.0.1312.57m. Czyli co reinstalacja Chrome bez kasowania danych, czy np. taki test z wylogowaniem się z konta w Google całkiem i sprawdzenie czy to przez to konto występuje problem ?

Tylko, że taki test musiałby potrwać kilka dni żeby zobaczyć jego efekty, a może ktoś z was już zrobił podobny, co o tym sądzicie ? :razz:

Może jesteś w trybie incognito??? ಠ_ಠ

Pisze tak:

Jesteś w trybie incognito. Strony przeglądane w tym oknie nie pojawią się w historii przeglądarki ani historii wyszukiwania. Gdy już zamkniesz wszystkie karty incognito, nie pozostaną też po nich na komputerze inne ślady, np. pliki cookie. Jednak wszystkie pobrane pliki i utworzone zakładki zostaną zachowane.

Przejście w tryb incognito nie ma wpływu na zachowanie innych ludzi ani działanie serwerów czy oprogramowania. Uważaj na:

strony zbierające lub udostępniające informacje o Tobie,

dostawców usług internetowych i pracodawców śledzących odwiedzane przez Ciebie strony,

złośliwe oprogramowanie śledzące naciskane klawisze w zamian za bezpłatne emotikony,

operacje monitorowania prowadzone przez tajne służby,

osoby stojące za Tobą.

Ctrl + Shift + n = tryb incognito

Dodane 19.02.2013 (Wt) 19:38

Uważam, że masz ustawienia takie:

usuwaj historię czy coś takiego.

Proponuje pogrzebac w ustawieniach.

Nie jestem w trybie incognito, nie czytasz z uwagą - pisałem, że tylko część historii wyszukiwania mi znika, gdyby więc tak było, nie zapisałaby się tam żadna historia. I ja o tym dobrze wiem - co to jest tryb incognito, to nie jest to.

Tak myślę czy Google Chrome nie wprowadza ostatnio jakichś tajnych ograniczeń w liczbie haseł i witryn trzymanych w historii ? Ja dość dużo czasu spędzam w Internecie i albo te najrzadziej odwiedzane są po prostu usuwane, albo właśnie przekraczają one jakiś limit ilościowy.

To nie wydaje mi się za bardzo możliwe, bo już w ciągu dnia widać, że część historii po prostu wyparowuje.

Dawniej tego u mnie nie było.

Piszesz o jakichś zagrożeniach ze strony spyware’u sieciowego, cóż nie wykluczam tego, ale po pierwsze ja żadnych komunikatów ani błędów z tym związanych nie miałem a po drugie to jak w ogóle mogę mieć świadomość że coś takiego u mnie działa ? To jest raczej trudne do wykrycia.

Jeśli już ktoś ma mnie monitorować to raczej samo Google i jej sztandarowy przecież produkt Chrome (przypominam, u mnie na innych przeglądarkach to nie występuje), różne krążą plotki o takim właśnie zachowaniu Google. Pytanie tylko po co mieliby to robić ?

Czy jeśli to prawda, to tutaj tylko reinstalacja bez danych prywatnych mogłaby poskutkować ?

Jeśli chodzi o Ustawienia historii wyszukiwania w Chrome , to które masz na myśli bo ja tam takowych nie widzę ? 8)

O takowe chodziło mi o ogólne.

Może jakaś wtyczka np. z Firefox’a :idea:

Z tego co wiem i widzę w Ustawieniach Chrome to można tylko w samej Historii Chrome , a nie np. historii on-line (bo to coś innego) jedynie usunąć jakiś element, usunąć wszystko, albo opuścić _ Historię _ Chrome.

Innych ustawień ja tam nie dostrzegam, chyba że coś przeoczyłem - jeśli tak to proszę mnie naprowadzić ?

Nie wiem co może mieć z Chrome wspólnego jakaś wtyczka od FF - pierwsze słyszę, u mnie wszystkie są tam w porządku.

Przypomnę raz jeszcze - nie zawsze u mnie tak było, to kwestia ostatnich czasów.

Być może Google Chrome coś zmieniło w swojej polityce prywatności,ale tak incognito - o niczym nikogo nie informując - taka moja kontestacja.

To wszystko - bardzo dziwne. ![-o<

  1. Nie masz takiego dodatku: Click&Clean

  2. Spróbuj:

Klucz -> Opcje -> Dla zaawansowanych -> Ustawienia treści -> Pliki cookie -> Blokuj próby umieszczenia na komputerze danych z witryn

Nie, nie mam tego dodatku, a powinienem ?

Jasne sprawdzę to, ale przecież to mi wygląda że w ten sposób zablokujemy możliwość zapamiętywania tych danych, a nie przeciwnie ją odblokujemy, tak dobrze to rozumiem ?

Bo ja teraz w tej opcji w Pliki cookie mam zaznaczone Zezwalaj na przechowywanie danych lokalnie (zalecane)

CCleanera obowiązkowo posiadam i regularnie powiedzmy raz na tydzień czyszczę nim komputer i rejestr.

Ale pliki cookies dla szybszego działania nie zawsze czyszczę, czy powinienem je całkiem usunąć dla Chrome? =D>

Edit:

Ostatnio aktualizowała się przeglądarka i w tej nowej wersji zauważyłem coś istotnego, bo do _ Historii _ jak widzę znów wróciły wszystkie wyniki wyszukiwania także te wcześniejsze.

Mianowicie w Ustawieniach > _ Zaloguj się _ jestem tam oczywiście zalogowany na koncie Google , które jest synchronizowane i w buttonie _ Zaawansowane _ ustawienia wyszukiwania pisze m.in., że “Google Chrome dla bezpieczeństwa szyfruje te dane”.

I ja te wszystkie dane mam zaznaczone ptaszkiem. I myślę czy gdybym odznaczył tam tę Historię omniboksu, na przyszłość podobny problem ze znikającą _ Historią _ by nie występował ?

Czy ten sposób jest właściwy i dobry i czy ma on coś wspólnego z omawianym tutaj problemem ?

Przypominam dla tej wersji czyli 25.0.1364.97 już cała ta Historia jest widoczna. :wink: