Google Chrome - niemożliwa instalacja/deinstalacja

Witam.

Podobny temat chyba mignął mi raz na forum, ale problem był dosć prosty i szybko zażegnany. Otóż zainstalowałem deweloperską wersję Google Chrome (wersja 64bit) aby sprawdzić jak się sprawuje. Po ostatniej aktualizacji zaczął mulić więc chciałem go usunąć. Niestety Google’owi zapomniało się o pliku deinstalacyjm więc “deinstalację” wykonałem “siłowo” tj. usuwajać wszystkie pliki Google z komputera.

 

Po tej siłowej deinstalacji chciałem zainstalować stabilną wersję 35, ale za każdym razem pojawia się komunikat, że “Na tym komputrze są już składniki Google Chrome w nowszej wersji. Użyj nowszego instalatora”.

 

Wyprzedzając odpowiedzi typu “usuń wszystkie pliki Google”, to podaję, co usunąłem poniżej.

 

Wszystkie foldery Google w:

 

Program Files (x86) (odinstalowałem nawet Picassę, ponieważ folder Google by się nie usunął)

AppData/Local

AppData/Roaming

 

Usunąłem takżę rejestr Google oraz pozamieniałem rozszerzenia ChromeHtml etc. na domyślne.

 

Końcowo użyłem CCleaner’a oraz Odkurzacza oraz Registry Cleaner’a od Auslogics i niestety klapa. Po uruchomieniu komputera ponownie wciąż nie mogę zaistalować Google Chrome ani w wersji stabilnej, ani w wersji developerskiej, ani w żadnej inne. Jakieś pomysły? Nie jest dla mnie problemem poświęcić 3 godzin na reinstalkę komputera, ale chyba prędzej umrę ze śmiechu niż złości jeżeli będzie to jedyna opcja.

Proszę o pomoc. :slight_smile:

Moim zdaniem, powinieneś zainstalować z powrotem ową pierwotną wersję developerską, od której rozpocząłeś tę dziwną “deinstalację”, po czym sprawdzić, czy nie pojawiła się odpowiednia pozycja w Panel sterowania > Programy i funkcje i tam ją odinstalować. Dodatkowo warto się wspomóc programem Revo Uninstaller:  http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html Odpowiednia pozycja też powinna się w nim znaleźć. Faktem jest, że wersje developerskie z trudnością dają się usuwać “do czysta”.

Chrome remove.reg:

Na odinstalowanie chrome, przy wystąpieniu opisanych problemów, na stronie google chrome jest podany spakowany pliczek reg do odinstalowania chrome i jego pozostałości. Ale link nie działa. Chrome za wszelką cenę nie udostępnia antidotum na swoje produkty.

Znalazłem inną stronkę z plikiem. Na tej stronie jest do pobrania remove.rar - pobrać na pulpit, wypakować i w plik zawartości folderu kliknąć dwa razy. Przejdź do postu Snobistyczny. Link działa.

 

Działało na różne wersje chrome, ale wiem o chrome 32 bit, że podziałało nie raz, nawet komuś podawałem chrome remove na naszym forum. Przynajmniej spróbuj.

Choć nie udało mi się wyżej wymienionymi sposobami tego zmienić, poczekałem na nową wersję (stabilną) i zaktualizowałem ją. To chyba jedyne wyjście innego nie znalazłem. W każdym razie problem rozwiązałem i jeśli ktoś już trafi na ten problem to chyba jedyne wyjście.