Google Chrome - niemożliwa instalacja/deinstalacja

(Near) #1

Witam.

Podobny temat chyba mignął mi raz na forum, ale problem był dosć prosty i szybko zażegnany. Otóż zainstalowałem deweloperską wersję Google Chrome (wersja 64bit) aby sprawdzić jak się sprawuje. Po ostatniej aktualizacji zaczął mulić więc chciałem go usunąć. Niestety Google'owi zapomniało się o pliku deinstalacyjm więc "deinstalację" wykonałem "siłowo" tj. usuwajać wszystkie pliki Google z komputera.

Po tej siłowej deinstalacji chciałem zainstalować stabilną wersję 35, ale za każdym razem pojawia się komunikat, że "Na tym komputrze są już składniki Google Chrome w nowszej wersji. Użyj nowszego instalatora".

Wyprzedzając odpowiedzi typu "usuń wszystkie pliki Google", to podaję, co usunąłem poniżej.

Wszystkie foldery Google w:

Program Files (x86) (odinstalowałem nawet Picassę, ponieważ folder Google by się nie usunął)

AppData/Local

AppData/Roaming

Usunąłem takżę rejestr Google oraz pozamieniałem rozszerzenia ChromeHtml etc. na domyślne.

Końcowo użyłem CCleaner'a oraz Odkurzacza oraz Registry Cleaner'a od Auslogics i niestety klapa. Po uruchomieniu komputera ponownie wciąż nie mogę zaistalować Google Chrome ani w wersji stabilnej, ani w wersji developerskiej, ani w żadnej inne. Jakieś pomysły? Nie jest dla mnie problemem poświęcić 3 godzin na reinstalkę komputera, ale chyba prędzej umrę ze śmiechu niż złości jeżeli będzie to jedyna opcja.

Proszę o pomoc. :slight_smile:

(system) #2

Moim zdaniem, powinieneś zainstalować z powrotem ową pierwotną wersję developerską, od której rozpocząłeś tę dziwną "deinstalację", po czym sprawdzić, czy nie pojawiła się odpowiednia pozycja w Panel sterowania > Programy i funkcje i tam ją odinstalować. Dodatkowo warto się wspomóc programem Revo Uninstaller:  http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html Odpowiednia pozycja też powinna się w nim znaleźć. Faktem jest, że wersje developerskie z trudnością dają się usuwać "do czysta".

(Bogdan_G) #3

Chrome remove.reg:

Na odinstalowanie chrome, przy wystąpieniu opisanych problemów, na stronie google chrome jest podany spakowany pliczek reg do odinstalowania chrome i jego pozostałości. Ale link nie działa. Chrome za wszelką cenę nie udostępnia antidotum na swoje produkty.

Znalazłem inną stronkę z plikiem. Na tej stronie jest do pobrania remove.rar - pobrać na pulpit, wypakować i w plik zawartości folderu kliknąć dwa razy. Przejdź do postu Snobistyczny. Link działa.

Działało na różne wersje chrome, ale wiem o chrome 32 bit, że podziałało nie raz, nawet komuś podawałem chrome remove na naszym forum. Przynajmniej spróbuj.

(Near) #4

Choć nie udało mi się wyżej wymienionymi sposobami tego zmienić, poczekałem na nową wersję (stabilną) i zaktualizowałem ją. To chyba jedyne wyjście innego nie znalazłem. W każdym razie problem rozwiązałem i jeśli ktoś już trafi na ten problem to chyba jedyne wyjście.