Google Chrome - Powiadomienia na pulpicie - nie działa?

Cześć i czołem.

Ostatnio Google wypuścił aktualizację do Chrome, która ma wyświetlać powiadomienia na pulpicie.

Funkcja ma być zintegrowana z Gmailem i wyświetlać dymek o nowej poczcie lub czacie, zdarzeniu kalendarza.

http://www.dobreprogramy.pl/Gmail-z-pow … 22785.html

Sam Google proponował to po zalogowaniu do poczty - od razu włączyłem, ZEZWOLIŁEM by Chrome to wyświetlał

i bardzo się tym ucieszyłem z tej funkcji, niestety to mi nie działa, nie tak jak powinno.

Uważam się za advanced usera, znajomi do mnie dzwonią ze swoimi problemami informatycznymi, więc

moja niewiedza w konfiguracji nie wchodzi w grę.

Mój system Win7 64bit

Przegladarka Chrome aktualnie najnowsza 8.0.552.237.

W ustawieniach Gmaila -> Zakładka Ogólne - Powiadomienia na pulpicie: Włącz powiadomienia o czatach Włącz powiadomienia o nowej poczcie: OBA ZAZNACZONE.

gmaile.png

Próbowałem zarówno przy wyłączonym jak i przy zminimalizowanym Gmailu. Od kilku dni nic mi nie wyświetlało, nie wiem dlaczego

dziś po raz pierwszy kiedy kilkukrotnie wysłałem do siebie wiadomość e-mail z innej przeglądarki a Chrome miałem zminimalizowany,

wyświetliło mi 3 razy powiadomienia. Kiedy Chrome był wyłączony nie wyświetlało powiadomień. To chyba nie tak ma działać.

Co dziwniejsze - kiedy staram się po kilkunastu minutach to powtórzyć - Chrome włączony, zminimalizowany - znów nie wyświetla powiadomień.

Nie wiem od czego to zależy.

Firewall tego nie blokuje. UAC mam wyłączony, antywirus Avast działa ale to nie jego wina. Procesy Chroma, aktualizator działają w tle, nawet Google Talk, którego

nie mam zainstalowanego (pewnie to proces wbudowany w Chrome).

Zakładam, że to wina samego Chrome i powinna się ukazać łata - chyba że Wam to zawsze bezproblemowo działa.

Jak możecie - opiszcie swoje wrażenia i scenariusze w których powiadomienia reagują poprawnie.

PS. Wiem, że są zewnętrzne programy do powiadomień ale ja ich nie chcę - chcę żeby to działało przez Google Chrome, kiedy ten jest wyłączony.

Najnowsza wersja stabilna Google Chrome to: 9.0.597.84. Zaktualizuj swoją wersję do tej najnowszej, być może zniknie problem który występuje, u ciebie w wersji 8.0.

Chrome aktualizuje się automatycznie.

Mam zawsze najnowszą wersję, w chwili pisania tego 9.0.597.94.

Pewnie za kilka dni będzie nowa wersja bo Chrome idzie z aktualizacjami jak burza.

Niestety problem nie zniknął.

Zakładając ten temat liczyłem nie tyle na rady jak sobie z tym poradzić, tyko na opinie - czy u was to działa

przy wyłączonym Chromie.

U siebie zauważyłem, że działa bardzo rzadko, najczęściej keidy jest zalogowany Gmail i zminimalizowany Chrome

a na pulpicie mam tapetę i żaden program nie zajmuje całego ekranu.

Mam nawet teorię, że może mi się to zawsze wtedy wyświetla ale pod spodem bo focus powiadomień Chrome jest pod

innymi otwartymi oknami. Jeśli tak - to jest to niedorobiona jak narazie prawie bezużyteczna funkcja, która ma wielki potencjał.

Powiadomienia będą wyświetlane tylko wtedy gdy będziesz zalogowany i będziesz miał otwarty Gmail w jednej z kart a Chrome będzie zminimalizowany.

To prosta funkcjonalność, nie spodziewaj się po niej za wiele.

Thunderbirda jeszcze można zainstalować. :slight_smile:

:slight_smile: dzięki za rzeczową odpowiedź.

Spodziewam się jednak po tych powiadomieniach więcej, bo Chrome jest głównym programem Chrome OS, który pretenduje

o miano pełnoprawnego systemu operacyjnego, który będzie walczyć z MS Windows na rynku netbooków.

Bez powiadomień na pulpicie działających ZAWSZE, wiele by stracili, na pewno będzie to obsługiwało Push Email

(myślę, że cały Chrom OS będzie wokół konta Google więc trzeba będzie być zawsze zalogowanym).

Tak czy inaczej - zakładam, że jeszcze to udoskonalą w kolejnych wersjach. Pozostaje czekać.

co innego Chrome OS a co innego Windows.