Google Chrome - problem z aktualizacją/instalacją

Witam!

 

Dziś zauważyłem u siebie, że Chrome wyświetla komunikat “Aktualizacja nie powiodła się (błąd 3)”. W menedżerze zadań usługa GoogleUpdate nie wiedzieć czemu była zatrzymana i nie dało rady jej uruchomić ręcznie. Przeglądarka reagowała na sprawdzanie aktualizacji jedynie wtedy, gdy uruchamiałem GoogleUpdate.exe ręcznie (usługa jednak nadal nie reagowała), jednak po restarcie systemu wszystko wracało do stanu poprzedniego tzn. trzeba było uruchamiać GoogleUpdate ręcznie.

 

Odinstalowałem Chrome’a, bo zachciało mi się spróbować reinstalacji… I się zaczęło… Nie mogę zainstalować Chrome’a z powrotem, mimo tego, że:

 

  1. Wszystkie wpisy dot. Chrome i czegokolwiek z nim związanego w rejestrze zostały wyczyszczone.

  2. Wszystkie brudy po poprzedniej instalacji na dysku - wyczyszczone

 

, to obojętnie jak bym nie próbował zainstalować Chrome, dostają komunikat następującej treści: “Instalacja programu Google Update nie powiodła się. Wystąpił błąd 0x80070057”. Próbowałem:

 

  1. Używać instalatora ze strony głównej Chrome

  2. Instalatora standalone.

  3. Instalować starszą wersję Chrome

 

Za każdym razem jednakowo. Załączam dwa screeny dot. problemu. System to Windows 7 x64.

 

post-253317-0-11420700-1392343953_thumb.

post-253317-0-90666100-1392343955_thumb.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym i wie jak to rozwiązać?

Przeczyść system i rejestr programem CCleaner

Następnie spróbuj uruchomić instalator z prawami administratora (PPM na ikonę -> Uruchom jako administrator)

Jeżeli to nie pomoże spróbuj pobrać wersję portable Google Chrome -> http://portableapps.com/apps/internet/google_chrome_portable