Google Chrome przeglądarka - kilka pytań nowicjusza

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem Google Chrome. Mam kilka pytań odnośnie tej przeglądarki:

1 Czemu w Menedżerze zadań mam 3 procesy chrome.exe, a nie tylko jeden? To raczej to ma się ni jak do tego, że podobno ona zużywa mniej pamięci.

2 Czy można Google Chrome zainstalować w Program files? Bo zainstalowała mi się gdzie chciała czyli w :"C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\

3 Czy można jakoś zrobić aby okno przeglądarki Google Chrome uruchamiało mi się w maksymalnym rozmiarze, a nie tak mniej więcej na pół ekranu?

4 Czy są odpowiedniki dla Google Chrome:

  • Adblock Plus - jakie filtry polecacie do Google Chrome

  • Adblock Plus: Element Hiding Helper

  • Reload Every

  • Extended Statusbar

  • ProCon Latte

  • Flagfox

5 Czy przeglądarka Google Chrome informuje mnie o istniejącej aktualizacji programu i wtyczkach?

ad1. Masz kilka procesów ponieważ tak działają nowoczesne przeglądarki, i że każda nowa karta i okno to kolejny nowy proces, jak zwali się jedna strona to tylko ona Ci się zwali a nie cała przeglądarka.

ad2. Można, jest wersja gdzie instaluje się dla wszystkich userów.

ad3. Włącza się przeglądarka i okno jest na maxa, albo takie jak było przed wyłączeniem, ewentualnie ustawienia skrótu.

ad4. Są, wyszukiwarka na stronie rozszerzeń nie gryzie: https://chrome.google.com/extensions?hl=pl

ad5. Flash jako że zintegrowany sam się updejci tak samo jak przeglądarka, więc nie informuję tylko sama się aktualizuję :slight_smile:

  1. Bo chrome rozdziela proces na kilka mniejszych i każda wtyczka ma oddzielny proces.

2 z tego co wiem nie można.

3 wystarczy zmaksymalizować i zamknąć w tym stanie zamknąć otwiera się w tym samym rozmiarze w którym się go zamkneło.

4 są. https://chrome.google.com/extensions/?hl=en wystarczy wyszukać tam. albo w google.

5 ogólnie tak ale ja zawsze sprawdzam klikając na google chrome informacje. wydaje mi się że tak szybciej ale to tylko takie moje odczucie.

  1. Bo pewnie dzieli się na wiele wątków, więcej niż 2 jak w innych przeglądarkach, przez co na procesorach z minimum 3 rdzeniami dostaje lepszego kopa niż inne przeglądarki.

  2. Tak, jeśli instalujesz z konta Administratora (chyba jest nawet lokalizacja do wyboru).

  3. U mnie się tak uruchamia, czyli na całym ekranie. Może to wina systemu operacyjnego.

  4. Jest Adblock, Reload Every - po nazwie sądzę że to jest odświeżanie strony co jakąś ilość sekund, wiem że coś podobnego było, nie pamiętam nazwy, resztę nie wiem, musisz poszukać, trochę tego jest.

  5. Trudno mi teraz powiedzieć, bo na Linuxie mnie system informuje o nowej wersji. A aktualizacji dodatków chyba nie sprawdzał.

ra-v , Nie porównuj każdego elementu tej przeglądarki w wersjach dla Linuksa i Win - wersja na Linuksa informuje o aktualizacji, wersja dla Windows ma “cichą aktualizację” a dlaczego tak się dzieje, jest napisane nawet przy newsie o jednej w wersji Firefoxa http://www.dobreprogramy.pl/Automatyczn … 19799.html

Chyba wiadomo, że w linuxie nie będzie cichej aktualizacji… to chyba technicznie niemożliwe. :smiley:

Reload Every: Od automatycznego odświeżania stron są “Chrome Refresh”, oraz “Page Refresh”, chociaż pewnie coś jeszcze by się znalazło.

Extended Statusbar: Odpowiednika Extended Statusbar jako takiego to chyba nie ma, głównie dlatego, że w tej przeglądarce ściąganie plików pokazuje się właśnie w postaci paska w dolnej części przeglądarki.

ProCon Latte: Od blokowania stron jest np. SiteBlock.

Flagfox: Od pokazywania flag jest “Chrome Flags”, lub “Ultimate Chrome Flag”.

Wszystkie te nazwy wystarczy chyba tylko wkleić w google żeby znaleźć wtyczki.

To rozszerzenie nie dotyczy pobierania plików, ale pokazuje między innymi prędkość i czas wczytywania danej strony oraz wielkość i procentowe wskazanie pobierania ‘dokumentu’ HTML a także ilość pobranych obrazków.

I owszem, nie ma takiego rozszerzenia dla Google Chrome

Ta przeglądarka i owszem jest bardzo szybko, ale z drugiej strony to jest jakaś porażka jeśli na każdą stronę www ona przydziela sobie osobną pamięć. Jeśli ktoś musi korzystać z wielu stron jednocześnie to jest to pierwszy krok do przegrzania laptopa.

Owszem, istnieje narzut związany z tworzeniem nowego procesu, ale coś za coś: zyskuje się większą stabilność, tak jak napisał Ardziej.

Jaki to ma związek? Użycie pamięci ma jakikolwiek wpływ na temperaturę podzespołów?

Chodzi raczej o pkt 5 tylko, bo reszta jest taka sama na obu systemach (Linux, WindowsXP), co się w sumie ceni.

Niestety nie miałem okazji robić aktualizacji systemu w Chrome dla Windows więc możliwe że jest a możliwe że nie ma.