Google Chrome - szybsze działanie i większe zapotrzebowanie na ram

Ktoś kiedyś w komentarzu pod jakimś blogiem podał mi sposób (zmiana czegoś w chrome flag) na bezpieczniejszego Chroma kosztem większego zużycia ramu.

Czy jest tu ktoś, kto wie o co chodzi i mógłby ten sposób mi podać ?

Jak chrome używam często długo i gęsto, tak nie mam pojęcia co to może być :wink:

Podał tobie bezpośrednio to spróbuj przejrzeć z 10 stron swoich komentarzy (około setki), mała szansa że jak usunął konto to redakcja wywaliła też jego komentarze - rzadko raczej usuwają tak jak konto @lukasamd (usunęli całe z komentarzami, potem przywrócili i na ponowną prośbę usunęli - ale nowsze komentarze jako “anonim” już zostały).

No chyba że twoja zmiana nicka wyczyściła komentarze, ale w to wątpię jak patrzałem (wtedy nie szukałem nic ciekawego o google chrome).

A jednak coś takiego jest :wink: Jak znajdę to się podzielę.

A właśnie… Nawet nie zauważyłam, że luk’a wsysło :wink: Na własną prośbę poszedł, czy posłano go na wieczną delegację?

Fajnie, przyda się. Bo jedyne co mi w tym momencie przychodzi na myśl, to implementacja “end-to-end”, ale ona daleka jest od gotowości do użytku.

Może nie chodziło o chrome tylko o chromium i kompilacje z innymi flagami? Prędzej bym to obstawiał.

Chodziło GoogleChrome :wink:

No w sumie też tak można - rekompilacja.

www.chromium.org/Home/chromium-security/site-isolation#TOC-How-to-Configure Nie chodzi przypadkiem o to? Większe bezpieczeństwo kosztem większego użycia RAMu.

1 polubienie

Tyle że to jednak dotyczy chromium, a nie google chrome i dotyczy zwiększenia bezpieczeństwa/izolacji, a nie przyspieszenia działania :wink:

Może w wersji dev lub canary jest w flagach.

Jest w chrome także, w każdej gałęzi. I fakt, to nie ma nic wspólnego z przyspieszeniem przeglądarki. Ewentualnie może jakoś tam pomóc na ten nowy intelowy fakap. Poza tym ficzer dość mocno eksperymentalny i może się sadzić.

1 polubienie

Chyba to przez efekt “fanboying” firefoksa.

Nie liczyłbym na to. Tam problem jest na innym poziomie :wink:

Włączcie sobie to, sprawdzcie. U mnie jeszcze przed cudowną łatką Microsoftu śmiga szybciej.

W Operze nie mam zamiaru próbować włączać.