Google Chrome - wtyczka zmieniająca avatar posta

Witam wszystkich forumowiczów.

Moim zadaniem jest napisanie wtyczki do przeglądarki Google Chrome, której zadaniem byłoby zmienienie w nowo napisanym poście adresu mojego avatara na jakiś inny, który można np. wpisać w okienku. Umożliwiłoby mi to na ustawienie w każdym poście innego avatarka i o to mi głównie chodzi. Czy dałoby się napisać taki program? Jeśli tak to jak?

Efekt był by widoczny tylko dla ciebie. Niemożliwe jest ustawienie wielu awatarów na forach.

Pozdrawiam.

W pierwszym poście chyba trochę niezbyt sprecyzowałem swoją ideę… Wiem, że w opcjach profilu można wybrać tylko jeden avatar, ale przeglądając źródło strony można znaleźć adresy do avatara każdego z użytkowników piszących w temacie. Czy dałoby się mój adres podmienić dzięki napisanej wtyczce na jakiś inny np. z serwera z grafikami?

Dałoby się, ale wtedy każdy użytkownik musiałby mieć zainstalowaną Twoją wtyczkę.

Musiałby mieć zainstalowaną aby móc zmieniać grafikę czy aby zobaczyć zmiany?

W każdym bądź razie prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki/rady, przyjmę każdą pomoc. Pisałem już w C++, Javie i Delphi, ale niestety, jeśli chodzi o programowanie WWW to jestem za poziomie 0 :confused: Jedynie trochę liznąłem HTML. A zdecydowałem się na Google Chrome, bo póki co dla tej przeglądarki znalazłem najwięcej pomocy.

Nie jest fizycznie możliwe zmienianie avatara na serwerze dla każdego posta nie mając fizycznego dostępu do serwera. Z tego właśnie względu chodź byś zmienił avatar w każdym poście za pomocą wtyczki będzie to widoczne tylko u siebie,czy osoby która zainstaluję wtyczkę(pomijając każdorazowe połączenie z serwerem w celu aktualizacji) i będzie przez nią pobierać dany fragment strony, nikt inny tego nie zobaczy. Więc sens twojej wtyczki zanika.

Innymi słowy, jeśli masz fizyczny dostęp do kodu owego forum, to zmiana avka na inny to żaden problem, jednak wtyczka nic ci nie da.

Pod FF wystarczyłby skrypt odpalony przez wtyczkę Greasemonkey.

Ale tak czy siak jest to zmiana jedynie po stronie klienta, czyli Twojej przeglądarki na Twoim komputerze. Inne rozwiązania będą prawdopodobnie nielegalne.