Google Chrome zamraża się przy pobieraniu plików

Jestem nowym użytkownikiem przeglądarki Google Chrome (dotychczas tylko Opera) - od którejś tam wersji 19. Niestety Chrome, odkąd ją mam) doskwiera uciążliwa przypadłość. Gdy pobieram pliki z Internetu to przeglądarka się zamraża. Nie da się przeglądać stron, zmieniać otwartych kart - nic się nie da zrobić. Jak się poklika w okno przeglądarki to wyświetla się komunikat, że przeglądarka nie odpowiada i że można ją zamknąć. Ja jej nie zamykam tylko czekam. Okres oczekiwania jest uzależniony od wielkości pobieranego pliku, gdyż w tle plik się nadal pobiera. Gdy plik się pobierze to Chrome się odmraża i działa dalej. Np. plik 1,2 MB zamroził mi przeglądarkę na około 5 minut. Dzieje się tak niezależnie od wielkości pliku i jego rodzaju (exe, txt, msi, zip, rar, itd). Dodatkowym problemem jest to, że nie zawsze się zamrozi przy pobieraniu.

Inne przeglądarki zainstalowane w moim kompie nie mają tego problemu - IE, FF, Opera (najnowsze) Starsze ich wersje też nie sprawiały tego problemu.

Szukałem sporo w necie ale nic na ten temat nie znalazłem. Również na tym forum nie trafiłem na podobny problem.

Parę danych technicznych:

Google Chrome 20.0.1132.47 (na dziś najnowsza)

Windows 7 HP x64

Antywirus Avast 7 (z najnowszymi uaktualnieniami)

Uruchomione procesy i dodatki wraz z Chrome

ScreenShot010.jpg

Czy ktoś już się zetknął z podobnym problemem? Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Wdzięczny będę za wszystkie sugestie.

Dodane 13.08.2012 (Pn) 10:52

Problem rozwiązany!

Piszę dla potomnych :slight_smile:

Kolejne aktualizacje Chrome nic ine dały - aktualna wersja 21.0.1180.75

Okazuje się, że problem jest związany z różnymi dodatkami wspomagającymi pobieranie.

Znalazłem w sieci opis podobnych problemów gdy w systemie był zainstalowany Internet Download Manager, który integruje się z przeglądarkami.

W moim przypadku problem stwarzał dodatek / rozszerzenie Two-Click JDownloader 2.6.6. Jego wyłączenie jak na razie skutkuje pozytywnie.