Google Drive - kilka komputerów, kilka folderów

(Marcin Obala) #1

Cześć

Chciałbym użyć google drive do synchronizacji. Nie chcę zaczynać zabawy bo nie wiem czy jest możliwe to co chcę osiągnąć, zamiast spędzić dużo czasu na kombinacjach może ktoś z Was zna już odpowiedź.

Chciałbym stworzyć jedno konto i tylko jedno.

Następnie na 2-3 komputerach byłaby włączona synchronizacja - dodatkowy backup.

Komputer1 - Folder1

Komputer2 - Folder2

Komputer3 - Folder3

Podane foldery prawdopodobnie będą leżały bezpośrednio na dysku C. 

Chciałbym teraz żeby każdy z tych komputerów synchronizował dane z folderów na to samo konto Google ale żeby nie zaciągał przy tym danych z innych komputerów do siebie. To ma być synchronizacja jednostronna, wypychanie tylko na konto google.

Na koncie google chciałbym zobaczyć 3 foldery

Folder1

Folder2

Folder3

Czy da się coś takiego zrobić za pomocą google? Jeśli nie to za pomocą czego? Dodam że zależy mi na historii plików. SkyDrive(OneDrive) w wersji standard nie ma historii zmian, SkyDrive Pro działa tylko na nowszych systemach a na podanych komputerach niestety jest XP bez możliwości jego zmiany (stary soft).

(PYZ24) #2

Jak masz Chrome, to wrzuć appki Googla na pasek zadań i dwoma kliknięciami otworzysz Google Drive w przeglądarce. Bez instalowania jakichkolwiek programów, bo wątpię, żeby była taka opcja o jakiej mówisz w kliencie Drive'a.

(Marcin Obala) #3

Co do wypowiedzi wyżej to nie wiem co miałoby to na celu. Dodatkowo po prostu zainstalowałem Skydrive, Google Drive i się okazuje że nie było tematu. Same z siebie te aplikacje wspierają funkcjonalność o którą pytałem. Można wybrać na którym komputerze który folder.

(PYZ24) #4

Być może źle zrozumiałem Twoje zapytanie.