Google dysk na Androidzie, ale na innym koncie

Witajcie. mam takie pytanie. Czy można zalogować się do dysku Google podpiętym na innym koncie niż to, które jest w tablecie?  Próbowałem jak prościej przez przeglądarkę, ale to tylko chce pobierać aplikację dysku (którą notabene już mam). A wolałbym nie podpinać całego konta - to jednorazowe połączenie z dyskiem.

Jeśli w ustawieniach masz dodane obydwa konta google, to w aplikacji Dysku w lewym panelu bocznym klikasz na adres obecnie używanego konta i będziesz miał rozwijaną listę ze wszystkimi dodanymi kontami google na danym telefonie.

Przez przeglądarkę powinno się dać to zrobić bez podpinki konta, dwie istotne rzeczy w takim wypadku to opcja ładowania strony w wersji na komputery (GC - “Wersja na komputer”, FX - “Tryb stacjonarny”), druga to zalogowanie się na stronie wyszukiwarki google na dane konto i przejście na adres dysku google https://drive.google.com/drive/#my-drive.

W FX będzie wyglądać to w ten sposób, dla przykładu:

  • odpalasz FX i z menu wybierasz “Tryb stacjonarny”

  • wpisujesz google.pl i przechodzi z na ten adres

  • po załadowaniu strony powinna być ona wersją na komputery z niebieskim przyciskiem “Zaloguj” w prawym-górnym rogu

  • po jego pacnięciu przeniesie cię nansronę logowania gdzie wpiszesz odpowiednie dane i zatwierdzisz chęć zalogowania na dane konto

  • po tym automatycznie wrócisz na stronę wyszukiwarki gdzie pacniesz na ikonę menu (9 kropek…), z którego wybierzesz dysk (adres podałem wyżej, jest ten sam), co spowoduje uruchomienie przeglądarkowej wersji dysku (przynajmniej tak się stało u mnie przy teście tego sposobu).

Przy GC powinno być podobnie, z tą różnicą że najprawdopodobniej trzeba będzie się bawić z konsekwencjami opcji auto-logowania do konta w tej przeglądarce (najpierw wylogować z aktualnego, potem dopiero zalogować na nowe/inne) i być może GC będzie chciało Ciebie zmusić do dodania nowego konta…

maniekKMP , dzięki za pomysł. To zadziałało  bezbłędnie :slight_smile: