Google fatalnie indeksuje moją stronę :/

Witam, mam forum phpbb oparte na Premod SEO i google zaindeksowało ją w fatalny sposób. Jak wpiszę w wyszukiwarkę mojadomena.pl to wyskakuje mi coś takiego:

Informacje

mojadomena.pl indeks witryny, powiększ czcionkę, zaloguj itp

A dlaczego nie tak:

Mojadomena.pl

slogan forum

??? Zastanawiam się czym to może być spowodowane, możliwe ze przez to, iż usunąłem z headera nagłówek forum i opis w divie? Mam tylko obrazek z moim logo. Ale to chyba nie to bo przecież kupę for tak ma a w ustawieniach mam normalnie wpisane nazwa forum i moj slogan, tak samo w meta tags. Nic z tego nie rozumiem :frowning:

Tak bez linku to trudno powiedzieć coś konkretnego, ale wyświetl sobie źródło strony główniej sprawdź czy masz poprawny meta tag description, bo mi to wygląda jakby Google wyświetlało pierwsze informacje jakie znajduje na Twojej stronie (a to pewnie jest jakieś menu itp)

Nie podam strony bo się wstydze - to dopiero początki :stuck_out_tongue:

Ale jak dam źródło strony to takie coś mi się pokazuje

Może dać jeszcze

dodatkowe w overall_header ? Ale tam w sumie jest już… Kurcze dziwny problem bo przecież to Premod SEO więc wszystko z Google powinno być tip-top. Mam tam wbudowany mod Dynamic Meta tags , wszystko wpisane (meta title, meta descripction), załączyłem jeszcze opcję Append site name to page titles na yes, może to pomoże, nie wiem zobaczymy do następnej wizyty bota :confused:

Oczywiście. To na podstawie meta title google wyświetla tytuł strony w wyszukiwarce (przeważnie - bo czasami coś im się miesza i wyświetlają zamiast title samą wyszukiwaną frazę).

Poza tym jak już dodasz

to taki samą zawartość tego tagu wpisz w zamiast mojadomena.pl

Hmm tyle, że w pliku overall_header.html mam już

a prezentuje się to tak:

{PAGE_TITLE} • {L_MCP} • {L_UCP}

Podam tą najważniejszą zawartość - czego tu brakuje? W sumie nie mam

{SEO_BASE_HREF}


{PAGE_TITLE} • {L_MCP} • {L_UCP}




{META_TAG}

{META}

Niestety, google już nie korzysta z meta tagu… To dawne czasy, z początku internetu :slight_smile:

Najprostrzym sposobem jest sprawdzenie tego poprzez narzedzia adminitracyjne w google https://www.google.pl/intl/pl/webmaster … n=sitemaps

Lub ręczne sprawdzenia który post lub opis strony zawiera lub nie zawiera opisu jaki jest wyświetlany.

Należy pamiętać , że roboty z czytują tekst ze strony , głownie z elementów SEO które opisują stronę w 140 znakach itp