Google, Firefox, Opera = prywatność!

Nie jest to kolejna teoria spiskowa. Więc do rzeczy. Jak wiadomo w naszych czasach najcenniejsza jest informacja. Kto jest królem informacji ? Google ? Google wie wszystko, wie więcej o nas samych. GMail, Chrome, Earth, Latitude, Youtube i inne usługi łączy kilka rzeczy:

  • są darmowe

  • zbierają informacje

  • są dosyć dobrej jakości

Teraz wracamy do pkt1. - nie są darmowe, płacimy najcenniejszym - informacją. Czy czekają już na nas wirtualne teczki ? Jak wiadomo Firefox był napędzany przez google. Za każdym razem jak wchodzę na www w Firefox [dolny lewy róg] widzę Google Analytics … wszędzie GOOGLE! Mam już dość. Jak się bronić przed google ? Zmiana przeglądarki na Operę ? Tam chyba google nie macza łapek ? nie chcę więcej widzieć Google Analytics.

Czy opera obroni mnie przed Google ?

Wyłączenie tego śledzenia;) : http://webprogramming.pl/2007/plugin-go … wordpress/

wyłącz skrypty java, firefox ma wtyczke NoScript, zablokujesz nia wszystko ale też zablokujesz sobie część witryn a inne będą nie w pełni funkcjonalne

a jak nie chcesz śledzenia przez Google to nie korzystaj z internetu :]

do kawiarenki internetowej, w dodatku przez proxy albo proś kolegów żeby sami wchodzili na strony któe chcesz wejsć i drukowali Ci zawartość :lol:

Opera zarabia na wyszukiwarce google. Z tego się utrzymują - wcześniej opera była płatna.

przejdź do c:\Windows\System32\drivers\etc\

otwórz notatnikiem plik “hosts”

i dopisz do niego

127.0.0.1 www.google-analytics.com

127.0.0.1 pagead2.googlesyndication.com