Google FRP Lock, telefon Xiaomi

Kumpel przyniósł mi telefon Xiaomi, bo chce go sprzedać, ale jest zablokowany.
Dostał go za wymianę sprzętu.
Niestety nie jest znane konto goole.
Zrobiłem mu twardy reset…ale, telefon woła o sieć WiFi i po podłączeniu woła o weryfikację konta google?
Myślałem, że reset wywali poprzednie konto.
Znalazłem jak gościu tutaj to robi, ale u mnie nie pokazuje się ta pozycja skip przy połączeniu sieci i nie da się tego ominąć.
https://www.google.pl/search?q=jak+zresetowa%C4%87+has%C5%82o+goolgle+na+xiaomi&sca_esv=557782243&iflsig=AD69kcEAAAAAZN4pFTolvs14-a-ZMyOV2hfNqkGSpGCr#fpstate=ive&vld=cid:40e94d3c,vid:Gf9lZgan1Qs
Nie ma możliwości, żeby sprzedać ten telefon?
Nie można utworzyć nowego konta?
Telefon to MiA2 Android 10
Żadna metoda nie działa również z tych…
https://www.instalki.pl/demonstracje/mobile/jak-pozbyc-sie-blokady-factory-reset-protection-frp-ze-smartfona/

Wydaje mi się, że pozostaje reflash, czyli ponowna instalacja ROM’u (systemu Android). Musisz znać model urządzenia i ew. odmianę, wersję, by nie wgrać złego ROM’u MIUI.

Dziwne, bo w necie jest pełno przykładów jak to g. ominąć, ale żaden nie działa na tym.
Trochę to poronione, ze reset do fabryki nie pozwala zresetować konta.

Po podaniu poprzednio zalogowanego konta Google i zrobieniu ustawień fabrycznych by to puściło, no ale skoro twój znajomy nie zna konta… To jest androidowi odpowiednik blokady iCloud w iPhone’ach oraz iPadach.

No to kiszka.
Skoro nie da się tego ominąć w jakiś sposób jak to robią goście na filmikach.

No trzeba poszukać - albo na XDA Developers, albo na MIUI Polska ROM’u. Pobierasz, uruchamiasz telefon w trybie bootloadera i flashujesz - może puści.

Nie - w to się nie będę bawił.
Może zrobią mu to za kasę w punkcie.

OK, zrobicie jak uważacie… Ja w praktyce z FRP do czynienia niestety nie miałem do czynienia - to moje przeczucia, że „Reflash pomoże na wszystko”, bo co ja się w root’y, odblokowanie bootloaderów itd się nie bawiłem…

Ale to pozabezpieczali nawet ta metoda już nie działa, bo wywalili pozycję „pomoc” i nie można przejść do przeglądarki.https://www.hardreset.info/pl/devices/xiaomi/xiaomi-mi-a2/faq/bypass-google-verification/frp-bypass-android-8-xiaomi-a2/?p=3

Bo to ma tak działać, ktoś publikuje obejście i Google je blokuje choćby w miesięcznych latkach bezpieczeństwa.

Możliwe że ich zespół sam w podobnym czasie znajduje takie błędy, w wyniku poradnik może paść już po miesiącu a nie po poszukiwaniach co opublikowano w Internecie.

Chyba jednak coś w nim nie halo, bo udało mi się wejść do ustawień telefonu i stamtąd resetowanie do stanu fabrycznego (pisało, że usunie też konto) i niby się zresetował, ale nadal woła o weryfikacje hasła google.
Czyli wygląda na to, że chyba coś całkiem jest utrudnione, skoro z poziomu ustawień nie zresetowało, albo coś w samym telefonie nie działa.

@cyngiel_1 tak nie zrobisz. Będzie pętla.

@krystian3w co uważasz na temat reflashu ROMu? Ta operacja to dziadostwo wywali?

Xiaomi bez zdjęcia blokady, łatwo uwalić, poczytaj na miuipolska.pl co tam można wrzucić. Zresztą tam zadaj pytanie, to ci podpowiedzą czy coś można zrobić.

Kombinowałem i uruchomiłem na nim jakoś asystenta google, ale nic to nie daje.
Nic z tego nie będzie.
Skoro nawet reset z ustawień nic nie dał (w ustawienia wszedłem apką online z internetu).
Co dziwne udało mi się jakoś zalogować na swoje konto na tym telefonie, jednak i to nic nie dało, bo wciąż przy odblokowaniu woła o weryfikację tego starego.
W sieci są jakieś na You Tube filmiki z programami resetującymi tę blokadę…ale, albo płatne, albo jakieś wynalazki z wirusami (tak przynajmniej pokazuje Virus Total.
Wychodzi na to, że żadna metoda resetu, nawet z poziomu menu telefonu (kiedy nie usunie się wcześniej konta z tego urządzenia) nie zadziała.
Tylko przez „programy” można to zrobić, lub wgrywając ponownie system.

PS A jednak udało się i to w bardzo prosty sposób i co ważne zadziałał bezbłędnie!
Znalazłem tę metodę oczywiście na You Tube i podaję tutaj jakby ktoś miał podobną sprawę.
Wszystkie inne nie zdały egzaminu.
https://www.youtube.com/watch?v=zueZFF_HONE

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.