Google Grafika pokazuje przekłamane rozdzielczości

(WooQash) #1

Dość często szukam grafik poprzez Google Grafika i równie często posiłkuje się dużymi rozmiarami poprzez opcję Rozmiar. Niestety od jakiegoś czasu rezultaty są przekłamane i grafiki są tak na prawdę dużo mniejsze. Czy Wy też tak macie? Można zgłosić tą sytuację do nich? Z doświadczenia wiem, że te ich 'Forum Pomocy' czy jak się to zwie to jeden wielki burdel na który nikt nie odpisuje, po za tym żadni fachowcy tam nie siedzą.

(dzikiwiepsz) #2

hmm… ja przynajmniej nie za obserwowałem przekłamań w rozdzielczości.

(Miszkurka2000) #3

Jasne … firma za miliardy dolarów i żadnych fachowców tam nie ma.

(Pablo_Wawa) #4

@WooQash: podaj jakiś konkretny przypadek, byśmy mieli możliwość zweryfikowania tego (Google też musiałbyś podać konkrety).

(WooQash) #5

Na przykład fraza “Toyota Logo” w grafice i poszukiwanie dużego rozmiaru: link

Pierwsze dwa obrazy “1499 × 977” i “1220 × 1017” po otwarciu nie przekraczają nawet 400px. To są tylko dwa przypadki, ale wczoraj szukając dużo większej ilości grafik takich przypadków było kilkanaście co najmniej i to tylko w konkretnych dla mnie wynikach.

(manieKMP) #6

Wygląda na to, że są źle podlinkowane, google bierze je z …/s400/obrazek (miniatura), a powinien z …/s1600/obrazek (full size)… tak z ciekawość wlazłem na strony, aby zobaczyć adresy obrazków ;).

Może ma to związek z “niedawnym” kombinowaniem/zmianami w wyglądzie wyświetlania…

Tylko gdzie to zgłosić jako bug?

(floyd) #7

Zmień wyszukiwarkę na:

http://www.bing.com

Toyota logo