Google Grafika pokazuje przekłamane rozdzielczości

Dość często szukam grafik poprzez Google Grafika i równie często posiłkuje się dużymi rozmiarami poprzez opcję Rozmiar. Niestety od jakiegoś czasu rezultaty są przekłamane i grafiki są tak na prawdę dużo mniejsze. Czy Wy też tak macie? Można zgłosić tą sytuację do nich? Z doświadczenia wiem, że te ich ‘Forum Pomocy’ czy jak się to zwie to jeden wielki burdel na który nikt nie odpisuje, po za tym żadni fachowcy tam nie siedzą.

hmm… ja przynajmniej nie za obserwowałem przekłamań w rozdzielczości.

Jasne … firma za miliardy dolarów i żadnych fachowców tam nie ma.

@WooQash: podaj jakiś konkretny przypadek, byśmy mieli możliwość zweryfikowania tego (Google też musiałbyś podać konkrety).

Na przykład fraza “Toyota Logo” w grafice i poszukiwanie dużego rozmiaru: link

Pierwsze dwa obrazy “1499 × 977” i “1220 × 1017” po otwarciu nie przekraczają nawet 400px. To są tylko dwa przypadki, ale wczoraj szukając dużo większej ilości grafik takich przypadków było kilkanaście co najmniej i to tylko w konkretnych dla mnie wynikach.

Wygląda na to, że są źle podlinkowane, google bierze je z …/s400/obrazek (miniatura), a powinien z …/s1600/obrazek (full size)… tak z ciekawość wlazłem na strony, aby zobaczyć adresy obrazków ;).

Może ma to związek z “niedawnym” kombinowaniem/zmianami w wyglądzie wyświetlania…

Tylko gdzie to zgłosić jako bug?

Zmień wyszukiwarkę na:

http://www.bing.com

Toyota logo