Google maps - developement purpose only na wybranych stronach

Od czego zależy, czy na mapie pojawi się komunikat “DEVELOPEMENT PURPOSE ONLY”? Na jednym koncie GOOGLE, z którego korzystam już bardzo długo, wygenerowanych mam kilka kluczy API do GOOGLE MAPS. Na dwóch stronach, które korzystają z tych właśnie kluczy, pojawił się napis “DEVELOPEMENT PURPOSE ONLY”, a na pozostałych mapa jest nienaruszona. Od czego może to zależeć?

@krystian3w @Fizyda

Pozdrawiam - VOODART


https://cloud.google.com/maps-platform/user-guide/

W skrócie - płać i płacz.
Jeśli nie przekraczasz $200 to po podpięciu karty do konta do którego podpięte są klucze to mapy będą dalej za darmo.
To czy klucz przestał być ważny i masz komunikat “DEVELOPMENT PURPOSE ONLY” zależy od tego kiedy dany klucz był wygenerowany. Część starych kluczy nie przekraczających transfer jest dalej aktywna. Nie jestem pewny czy przypadkiem tylko nie są one ważne dłuższy czas niż nowo wygenerowane.

1 polubienie

Te 200$ to limit dotyczący czego dokładnie? Transferu danych (czyli odwiedzin mapy na mojej stronie)?

Zastanawia mnie właśnie fakt, że strony z dłuższym stażem w sieci, o wiele większą oglądalnością, nie zostały dotknięte przez ten problem. Natomiast strony, które zainstalowałem niedawno, cierpią na ten przykry komunikat. Nie mają większej oglądalności, więc na pewno nie osiągają limitu szybciej…

Pozdrawiam - VOODART

Masz $200 na usługi google maps, jest tam wiele rzeczy które mają różne stawki i w różny sposób będą wysysać budżet. Generalnie im więcej zapytań do API Google Maps tym większe koszty. Możesz to wykorzystać podczas jednego wyświetlenia strony jak również przy 40 tysiącach. Wszystko zależy od tego z jakich elementów api korzystasz oraz jak często (ile razy) je odpytujesz.

Przecież Ci napisałem, że to zależ od tego kiedy był klucz rejestrowany, stare (starsze niż określona data - nie pamiętam jaka) zostają aktywne, nowsze nie. Więc nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać.

Dziękuję Ci za odpowiedzi. Czy wiesz może, jaki wpływ będzie miała zmiana typu klucza na jego żywotność? Mam tutaj na myśli ustawienie danego klucza nie pod konkretny adres, ale publicznie.

Fakt, że strony zainstalowane są krócej nie oznacza, że klucze wygenerowałem niedawno. Akurat do danych adresów www klucze miałem wygenerowane w bardzo zbliżonym czasie.

Pozdrawiam - VOODART

Nie bardzo wiem o co chodzi z typami kluczy. Ja generowałem jak na razie jeden klucz do API Google i to było nawet nie pamiętam kiedy. Na pewno dawno, co najmniej 2 lata temu, albo nawet 3. I niestety nic takiego sobie nie przypominam.

Generowany klucz możesz ustawić jako przypisany do danej domeny (www.adresstrony.pl), albo możesz zrobić go kluczem publicznym (działającym po każdym adresem www, czego Google nie zaleca, bo ktoś może go zainstalować na swojej stronie).

GOOGLE_MAPS_API_OGRANICZENIA_KLUCZA

I teraz zastanawiam się, czy gdybym zmienił klucz z adresu na publiczny, to czy szybciej wygaśnie, albo gorzej, zostanie zablokowany?

A jeżeli nie GOOGLE MAPS, to jest jakaś alternatywa?

Raczej tak bo to będzie powodowało wygenerowanie nowego klucz, czyli będzie on generowany na nowych zasadach - za darmo do $200 i konieczność podpięcia karty.

Dzięki za odpowiedz - naprawdę mi pomogłeś :slight_smile:

Pozdrawiam - VOODART