Google Płaci 2.7 mln Dolarów za zhakowanie HP COo?

Co ja czytam :slight_smile:

Przeczutaj jeszcze raz… i jeszcze raz jeśli nadal tego nie rozumiesz. Mówimy o lapkach HP ale z systemem Google, to że jest to laptop HP nie mam tutaj nic do rzeczy, google płaci tyle za zhackowanie ich systemu który działa na tych lapkach.

No tak to miałam na myśłii , Raczej nie rozumiem o co chodzi Tobie , drogi Smokuu …

Z tego co napisałaś to zrozumiałem że twierdzisz że Google płaci z zhackowanie hp, a tak nie jest :P. No ale jeśli nie to miałaś na myśli a źle Cię zrozumiałem to przepraszam :P.

Tak. W tych informacjach z podanego linka, są niedokończone zdania, pewnie z zamiarem zaszkodzenia firmom HP i Acer. Tak działa konkurencja na rynku przenośnymi pc.

Temat dotyczy Chromebooków tych dwóch wymienionych firm, na których odbędzie się konkurs i jak zauważył Kolega, dotyczy znalezienie “dziur” w OS. Trochę inaczej to info o konkursie jest napisana na tej stronce:

http://blog.domeny.pl/google-zaplaci-ponad-27-mln-dolarow-hakerom/

Myślisz że Chip magazyn stoi za spiskiem przeciwko HP i Acer :slight_smile:

Magazyn, to ludzie, a ludzie mają osobiste powody. Monolog z Ojca Chrzestnego, o osobistym zaangażowaniu - akurat przypomniał się. Gdzie nie ma rzetelnej prawdy, tam intencje koślawe i tylko trzy powody kierują człowiekiem, czyli wiara, miłość i pieniądze. Miłości nie było widać, ani wiary, więc trzeci motyw osobistego zaangażowania, aż nadto wyraźny.

Ktoś nierzetelnie produkuje się, no bo co można w Acer zahakować? Kość RAM? System operacyjny w tym sprzęcie - to tak, ale Dell Kowalski, Sony Brown, czy inny Sam Sung, ma okazję tak napisać, że do zahakowania jest Acer i HP. Na DP chwali się w blogach różne firmy komputerowe i pewnie nie chodzi o Chip, tylko o to, kto się produkuje i co ma z tego.

Nawet na dp zdarzają się artykuły gdzie można wyczuć “niechęć” czy faworyzowanie jednego produktu względem drugiego, ale i tak jest to dużo lepsze źródło informacji niż taki np. chip.

No dobrze , ale z drugiej strony nie jest to tak , że kto ma wiedzieć co jest do zrobienia  ( Co jest do zhakowania - system Chrome ) ten wie. i czy Google samo w tym momencie nie naraża się na ośmieszenie - konkurs jest publiczny, więc jakakolwiek dziura, błąd również wyjdzie na światło dzienne… 

A że zdarzyło się że pierwsze laptopy z OS wychodzą na HP i Acer ( tego nie wiem ale czy tak nie jest ? )

Jedną z zasad tego konkursu jest po załamaniu hakerzy udostępniają całą dokumentację i wszystko co wiedzą o tej luce dzięki czemu producent może ją szybko i skutecznie załatać. Inni producenci również mają w swojej ofercie Chromebooki.

No więc własnie autor artykułu napisał tylko o Acerze i HP . Ale własnie wszystkie informacje o luce będzie musiał podać do wiadomości publicznej co w pewien  sposób może źle wpłynąć na wizerunek Google największej firmy IT na świecie.  

Nie, Google stanowczo jak każda firma woli żeby luka była publiczna - wtedy mają szansę na jej załatanie. Jeśli luka będzie krążyć tylko po jakiś hakerskich zakamarkach internetu to dla producenta jej załatanie jest dużo trudniejsze. Google ma dużo więcej korzyści z ujawnienia tej luki niż jak mówisz “źle wpłynąć na wizerunek Google” do tego bardzo mało osób właśnie tak postrzega ten konkurs.

Jeśli na Acerze i HP odbędzie się cyrk z hakowaniem OS, to taki wybór i można sobie wypraszać, ale robaki z jabłek. Może to nawet zabiegi szanownych producentów sprzętu laptua, żeby były wyróżnione ich produkty.

Tylko w pewnym www powstała niedorobka info, albo zamierzony gniot.

  • Czeszmy się z tego! - powiedział pan doktor i dodał: - A wesz, że to nieprawda?