Google wykryło nietypowy ruch sieci

Witam,

Nocą ok 4 wyskoczył mi komunikat o nietypowym ruchu w mojej sieci komputerowej i wymusił wpisanie kodu Captcha. Cos takiego wyskoczyło mi 1 raz w życiu, ale zbiegło się to z otwarciem 1 linku. Nie wiem czy ten komunikat występował już przed wejściem w link, ale z pewnością był po wejściu w niego. Od razy zrobiłem aktualizacje bazy i skan Malwarebytes Anti Malware i Adwcleaner, ale w obu przypadkach było czysto. Zrobiłem tez cofkę systemu o tydzień, ale komunikat był nadal i musiałem wpisać Captche. 
Panowie czy jest możliwość,  żebyście upewnili mnie w tym, ze mój laptop jest czysty? Proszę o pomoc.

.

Scan FRST:
http://www.wklej.org/id/2832364/

Scan Addition:

http://www.wklej.org/id/2832368/

 

Scan Shortcut:

http://www.wklej.org/id/2832372/

 

Jeśli będę musiał uruchamiać jakieś skrypty itp. to proszę o prosta instrukcje, co i jak. Z góry dziękuje za pomoc.

Od siebie polecam antywirus Online. http://pandacloudcleaner.pandasecurity.com

Przeskanuj wszystkie pola systemowe tym programem. Jest to antywirus online, który przy pomocy sygnatur aktualizowanych na bieżąco sprawdza pliki. Po drugie możesz też sprawdzić czy ustawienia serwera dns nie zostały podmienione. Napisz jeszcze czy używasz routera czy nie.

Tak używam routera. W jaki sposób sprawdzę czy dns był zmieniany?

Czy ktoś może mi pomoc?

 

W komputerze uruchom wiersz polecenia i wpisz ipconfig /all. Sprawdź wpisy przy brama internetowa oraz serwery dns. Po zalogowaniu na router poprzez wpisanie w przeglądarce adresu ip spod “brama internetowa” musisz zalogować się na router wpisując login i hasło. Następnie w interfejsie routera odnajdź ustawienia połączenia internetowego w polu dns wpisz adres 208.67.222.222 wtedy będziesz używał pewnego i bezpiecznego DNS  o nazwie OpenDNS. Więcej szczegółów www.opendns.com

Oczywiście polecam:

  • sprawdzić komputer skanerem Online (link w poprzednim poście)

  • zaktualizować system łatkami oraz całe oprogramowanie w systemie (szczególnie takie jak Adobe flash, java runtime enviroment)

  • zadbać o szczelną konfigurację sieci na routerze

 

To tak z grubsza. Oczywiście może istnieć konieczność odwirusowania innych urządzeń podłączonych pod router, gdyż niekoniecznie to akurat twój komputer jest problemem. Może problem istnieć na innym urządzeniu wpiętym do routera czy to kabelkiem czy zdalnie.

@thommy181

Dziękuje :slight_smile: Przeskanowałem panda i 5 elementów do usunięcia. Usunąłem i ustawiłem DNS według Twoich instrukcji. Pozostało wyszukanie aktualizacji systemu, które jest w trakcie. Dziękuje raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

 

Jeśli jeszcze ktoś byłby uprzejmy zobaczyć w logi byłbym wdzięczny.

@qw34rt na forum piszemy w języku polskim, dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj  i poprawić pisownię z zastosowaniem polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).  

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Nie jest to teraz mozliwe… Leze juz w lozku i moge uzyc tylko 1 reki do pisania. Normalnie to nie problem, ale poczytaj o ‘‘tetraplegi’’ to zrozumiesz.