Google zawiesza współpracę z Huawei. Koniec aktualizacji Androida i aplikacji na telefony tej firmy

Sylwia Czubkowska:
Google zawiesza współpracę z Huawei. Koniec aktualizacji Androida i aplikacji na telefony tej firmy
Amerykański Google zdecydował o zawieszeniu współpracy z chińskim Huawei. Jak donosi Reuters, to efekt rozporządzeń podpisanych przez Donalda Trumpa, na mocy których chińskie firmy mają być odcięte od amerykańskich dostawców.
Alphabet, czyli spółka, do której należy Google, zdecydował o drastycznym zakończeniu współpracy z Huawei. Według doniesień agencji Reuters zawieszenie działań z chińskim potentatem rynku smartfonów ma dotyczyć zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Wyjątkiem są usługi dostarczane w ramach tzw. otwartego oprogramowania.

Czytaj więcej: wyborcza.pl

Co to za głupota? Przecież Android to otwarty systemem wiec nie może im nikt zabronić aktualizacji, a sterowniki pod niego każdy producent pisze sobie sam. Zamkniętym komponentem jest tam tylko sklep googla i do tego mogą im odciąć dostęp. W sumie to aż do tego, ale te klikbajtowe tytuły wprowadzające w błąd działają na mnie uczuleniowo.

Btw. USA ostoja demokracji, kapitalizmu, wolny rynek. Nie to, co zacofane Chiny!

1 polubienie

Na szczęście USA to nie Świat.

Niby tak, ale rykoszetem i my dostaniemy po głowie… :frowning:

Trump nie będzie prezydentem wiecznie, miejmy nadzieję, że po nim przyjdzie ktoś trochę mniej niedorozwinięty umysłowo, niż on.

1 polubienie