Gorący laptop

Witam serdecznie.

Od kilku dni mam problem z moim prawie dwu letnim Lenovo G510. Mianowicie laptop strasznie się grzeje pomimo iż nie używam nie wiadomo jakich zasobożernych aplikacji. Chociaż aktualnie na pokładzie jest Windows 10, to najmniej się grzał pod Ubuntu 15.10. Wiem że zmiana OS to nie jest rozwiązanie. Nie znam się na hardware i nie chcę się babrać w rozbieranie (jutro jak znajdę opakowanie to będę wiedział czy jest na gwarancji czy nie). Pomimo używania podkładki chłodzącej Speed Fun pokazuje mi takie dane:

lg510.thumb.jpg.a4aca91222b4310532a5339f

Bardzo proszę o pomoc. Specyfikacja komputera to:

  • 8 GB RAM

  • 1 TB HDD

  • dwie karty - Intel HD 4600 i AMD Radeon R7 M265

Na Linuxie działał szybko bo tam nie ma żadnych antywirusów i zbędnych aplikacji. Trzeba oczyścić Windowsa i będzie tak samo…

No tak, tylko że to dziś postawiony system a i jest tylko antywirus…

Nie wiem na ile SpeedFan pokazuje prawidłowe temperatury, ale jeżeli laptop się grzeje to najwyższa pora wyczyścić go z kurzu, przy okazji można pomyśleć o zmianie pasty.

Na początek sprawdź czy urządzenie jest na gwarancji, jeżeli tak skorzystaj z niej. W przeciwnym razie skorzystaj z płatnego serwisu - sam stwierdzasz, że:

Ja dodam tylko że nie są to jakieś bardzo duże temperatury jeśli chodzi o laptopy. Gdybyś jeszcze podał model procesora…

Intel Core i7

Mały update: zainstalowały mi się przez Windows Update sterowniki do Intel HD i temperatura spadła.