Gorący procesor!

Odpalam płytę soltek 75 DRV2 ale widać czarny monitor i grzeje się bardzo procesor. Wyłączm szybko aby go nie spalić.Pamięć DDR 128/266 MHZ. Karta graficzna NVidia Wanta 16 MB.Zasilacz 200 W. FSB ustawione na auto a taktowanie procka na 100. Co może być przyczyną takiej sytuacji :frowning:

wiatrak się kręci na procku?

A tak wogóle co to za procek?

przeczyść wiatrak i radiator od procka.

A skąd wiesz, że grzeje się procek?

Sprawdz programem Everest dostępnym na vortalu temperature procesora lub w biosie.

Wiatrak się kręci i to dobrze bo mam duży cooler z wiatrakiem a grzeje się bo pmam płytę na wierzchu bez urządzeń/dysku,cd-romu/ i jak dotykam to gorący i czuć. a jak mam sprawdzić everestem temperaturę skoro jest czarny ekran a procesor to DURON 800 :frowning: no i biosu też nie wyswietla :frowning:

Po co dublujesz?

BTW. Nie podkręcałeś procka?

Na wszelki wypadek zresetuj BIOS za pomocą zworki CMOS.

Resetowałem a procek nie był podkręcany :frowning:

Nie przeginaj !

Radzę zapoznać się z

tym tematem

to jak ty do nas piszesz? A jak jesteś 100% pewien ze to procek to idź do kolegi lub znajomego i jak ci pozwoli wsadzic twoj procesor to wsadz i zobacz jak bedzie na jego kompie!

Piszę do Was z komputera córki a procek sprawdzany i dobry bo na jej kompie działa bez zarzutu :lol: Nie słychać również żadnych dżwięków z głośniczka przy włączaniu :lol:

pierwsze co to , to chyba zdjac radiator ,przedmuchac i wymienic paste…

obejrzyj plyte wokol proca, moze ktorys kondensator wylal i zle napiecie idzie…

mozliwosci jest wiele,zacznij je po kolei eliminowac, bo gdybac … to sobie mozna na ‘‘tronie’’ :slight_smile:

A płyta sprawna ?

A obsługuje takie CPU?

A jak tam napięcia zasilacza?

Inne?

Może ramy przełóż do innego slotu?

Wszystko sie wyjaśniło :smiley: Zauważyłem wylany kondensator i to była przyczyna. Wielkie dzięki za pomoc :smiley: :smiley: :smiley: Pozdrawiam Wszystkich :lol: :lol: :lol: