Gorący procesor

Witam was mam problem z przegrzewającym się procesorem pentium 4 3.00ghz. Komputer się nie zacina ale piszczy z temperatury bios pokazuje nawet pow 80 stopni celcjusza :o. Kupiłem ostatnio nowy wiatrak Pentagram nxc-100 cu. To zaczęło się chyba od tego jak kupiłem 1024mb ramu chociaż wcześniej też tak było. Komp piszczy nawet jak gram w gererally. Proszę pomóżcie co mam zrobić kupić?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Masz podać jaki masz zasilacz. Marka i moc.

I reszte sprzętu.

Jaką masz pastę na procu i ile jej położyłeś?

Zobacz jakie napięcie proca jest ustawione, proc na rdzeniu Prescott?

ok wiatrak Pentagram nxc-100 cu 12V 1700-3000 (jedzie cały czas na maxa i nie daje rady). 1024 ram kingson pc3200 2.6V Karta graficzna ASUS eax600 pro. Windows xp Home edition 32bit Płyta główna GIGABYTE GA-8I915P-G zasilacz Feel model: LL-B350ATX moc AC 230V.

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 14:22 został dopisany post przez kubanius

tzn. wiatraczek jedzie na ok 2800-2900 ale szybciej nie chce a jest podkręcony na max.

Zasilacz nie najwyższych lotów, ale najprawdopodobniej źle założyłeś radiator lub pasty termoprzewodzącej nie nałożyłeś

pasta jest i to dużo dzięki spróbuję jeszcze raz założyć radiator

I to jest źle !!

Może być max. grubości kartki papieru

to jak mam ją “usunąć”??

Np alkoholem izopropylowym, lub spożywczym, w ostateczności podprowadź dezodorant siostrze :stuck_out_tongue: i nie pylącą szmatką, papierem toaletowym czy ręcznikiem papierowym.

Weź zmywacz do paznokci albo spirytus,

i chusteczkę albo takie waciki, i zmyj tą pastę.

Potem załóż nową. Masz jakąś ?? Jak chcesz kupić to dobra jest Arctic Silver 5 za 15,-

Zdjąć radiator wyjąć delikatnie proca wyczyści proca i radiator a następnie kupić pastę (chyba, że masz to odpada o ile jest dobrą pastą) zapoznać się z tym http://www.proline.pl/index.php?id=news … &grupa=art i postępować według tego co zostało napisane.

Dziękuję za radę z dużą ilością pasty teraz wszystko działa poprawnie. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam wszystkich. Nie chciałem zakładać nowego wątku, bo mój problem dotyczy podobnego zagadnienia.

Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy można kupić radiator z wentylatorem na procesor oddzielnie (bez procesora)?

Chciałbym dokonać tego zakupu, ponieważ podczas zakładania radiatora uszkodziłem jeden kołek mocujący. Radiator trzyma się teraz na trzech kołkach. Niby jest dobrze przymocowany, ale nie wiem, czy to nie ma wpływu na większe nagrzewanie się procesora. Mój procek to: Core 2 Duo 2,66 Ghz

Poniżej temperatury z Everest:

Temperatury

Płyta główna 52 °C (126 °F)

Aux 30 °C (86 °F)

Wentylatory

Procesor 8882 RPM

Jeżeli dałoby radę, to kupiłbym nawet same kołki, ale nie wiem, czy one dają się zdjąć z radiatora i wymienić na nowe?

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Można. Wtedy procesor kupujesz w wersji OEM.

Wątpie czy same kołki dostaniesz.

:o

nie podałeś najważniejszego temperatury procesora ale sądząc po RPM wentyla na procku (o ile to nie przekłamanie) to nie wyrabia i trzeba kupić nowy podaj ile możesz na to wydać kasy

PS. polecam coś takiego :slight_smile:

Wybacz, ale byłem pewny, że Aux to temp. procesora. Chociaż ma on chyba większą temperaturę niż 30 st. C :wink:

Temperatury z SpeedFan (jakieś 20 minut po włączeniu komputera):

nowyobrazib2.th.jpg

Co do wentylatora, to zaraz po włączeniu komputera, Everest pokazuje prędkość w granicach 5000 RPM. Po jakimś czasie wzrasta do 8000 RPM.

Co do nowego radiatora, mogę wydać na niego nawet 100 zł Tylko nie wiem, czy ten z Twojego linka pasuje do mojej płyty głównej.

Moja płyta główna: http://www.gigabyte.pl/products/mb/over … 3l_10.html

Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc. :slight_smile:

ten Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 co podałem w linku wcześniej w cenie do 100 zł to dobry wybór na twoją płyte też będzie pasować, temperatura ~55*C jak na core 2 Duo troche wysoka no i te obroty wentylatora pewnie chodzi to jak suszarka :? uszkodzone mocowanie najwyraźniej nie zapewnia odpowiedniego docisku radiatora do procka i dlatego takie temp.

Właśnie, komputer szumi głośno niestety. Nie pozostaje mi nic innego, jak odżałować te kilkadziesiąt złotych i kupić Pentagram…

@cabis, a jak wygląda sprawa mocowania tego radiatora? Też kołki? Mam nadzieję, że sobie poradzę… :wink:

Z tego, co czytałem, również uważam, że to dobry sprzęt. Dzięki wielkie. :slight_smile:

Bardzo podobnie jak BOX’owe, tylko po dwóch stronach masz takie

metalowe jakby “ucha”

WSJD , z mocowaniem sobie poradzisz napewno w zestawie z chłodzeniem masz nawet instrukcje po polsku co jest rzadkością u konkurencji :smiley: tylko przed zakupem sprawdź wymiary, żeby później nie było że obudowy nie zamkniesz bo radiator wystaje… polecam jeszcze przeczytać to :wink: