Gorący radeon 9250

Witam!

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego mocno grzeje mi się grafika? Juz nawet po 2 godzinach od włączenia kompa radiotor jest tak nagrzany, że aż w palce parzy, w ogóle karta na całej długości jest gorąca:/ Oczywiście po 2 godz normalnego użytkowania czyli winamp, opera, tlen, kasprzak w tle i ewentualnie nero.

Czy zainwestowanie w chłodzenie aktywne uratuje trochę sytuację? Jak tak to poproszę jakies propozycje (tanie propozycje:D)

Aha dodam jeszcze, że raz mi już się grafika spaliła, ale wtedy nie kontrolowałem temperatury karty, a teraz jak to zauważyłem to mam lęki:/

Konfig sprzętu taki jak w podpisie

pozdrawiam

Zawsze lepiej mieć coś aktywnego

http://allegro.pl/item185875183_pentagr … ys24h.html

lub dokręcić wentylator do radiatora najlepiej ja by miał z 80mm

ale jak dokręcić?

idziesz do sklepu komputerowego, kupujesz jakiś duży wiatrak na 12 volt, najlepiej nawet troszkę większy niż sam radiator na karcie, podpinasz kabelki do molexa tylko najpierw sprawdź jak to zrobić, i kładziesz wiatrak na radiator, jeżeli nie przenosisz często kompa to nie musisz nawet go przykręcić

ale ja mam radiator od spodu karty :confused:

To w taki razie musisz dobrać jakiś nie za ciężki wiatrak i przykręcić śrubkami do radiatora. Kupując wiatrak zwróć uwagę na ilość powietrza jaką potrafi “przedmuchać”

Krzyżaczek i kręcisz na śrubki.

ale w co mam je wkręcić?

w szczeliny między hmm tymi żebrami radiatora?

pawelekkbz dokładnie tak

Wiadomo że nie w laminat karty, masz zdjęcie i wymiary radiatora?

Kupuj np wentyl Arctic.

radiator ma niecałe 50 mm długości, a odległośc między otworami montażowymi 55 mm.

Hmm na obudowie mam wiatrak 70x70. Czy mogę go jakoś wykorzystać?