Gorący RAM 4x1GB

Chłopaki… jest problem.

Ostatnio dokupiłem dwie kolejne kostki Ram. Teraz mam 4 x 1GB GEIL ULTRA 800Mhz.

Problem w tym, że jesli siedzą 2 kostki - obojętnie które, to wszystko jest git. Ale jeśli włożę wszystkie 4 to temperatura z 38 stopni rośnie do ok 70st :shock: ( aż paży!) już po kilku minutach i to przy normalnej pracy.

Odpaliłem z Boot-CD programiki testujące Ram, ale nie wykazały żadnych błędów. Chłodzęje je wszystkie wiatraczkiem 60x60mm, ale bez niego system wiesza się po kilku godzinach.

Dodam, że kostki pracują na standardowych ustawieniach.

Co jest grane? Nie chciałbym puścić ich z dymem,ale ten wiatrak mnie denerwuje przy wyciszonej obudowie. Z resztą to chyba nie jest normalne? Czy coś jest do przestawienia w Biosie? Radiatorki na Ramie są dość wydajne, ale też nie przy takim piekle. Obudowa jest dobrze wentylowana.

Macie jakieś pomysły?

Help!

NIe rozumiem po ci 4GB ramu (!) Chore …

Po to żeby ci żal :■■■■: ściskał… jeśli ktoś na przykłąd tworzy grafike,obrabia filmy,gra to tyle ramu jest mu potrzebne.

Chce to ma :roll:

@umbrella

Jaka płyta główna ??

Zrób taką opcje

Wentyle 70x70

http://img339.imageshack.us/my.php?imag … 798nh8.jpg

http://img484.imageshack.us/my.php?imag … 800rk2.jpg

Napewno wodne chłodzenie pomoże hehe, może zasilanie ramu średnio wyrabia i podgrzewa atmosfere (samym sobą i może np napięcia zawyża). Na myśl przychodzą mi jeszcze płyty główne w których sloty ramu są bardzo blisko siebie bez żadnych większych przerw. O właśnie, spróbuj obniżyć napięcie na ramach (o ile nie będą wtedy wywalać błędów).

A jaki masz zasilacz?

Błażej na czym Ci sie to trzyma ?

tylko na tej jednje lapce?

To nie są moje zdjęcia

forum purepc > socket 775 > temat o asusie P5K > strona 14

Wiatraczki prawie nic nie ważą więc ten montaż na moje oko jest OK

Ja tez mam te kostki pamieci i musze powiedziec ze mam podoby objaw… z ta roznica ze u mnie przy 2 x 1GB sie grzeja… :confused:

umbrella jakie masz napiecie – > 2.1V ?

hmm no niby tak ale podczas pracy sa wibracje i czy nie zrobi sie z tego galareta. Na zdjeciu widac ze to jednak pracuje wiec moze to tak nie trzesie :D, klucz do zagatki to pewnie solidne polaczenia.

Tez mysle nad czyms takim, mialem kiedys 2x80mm ale przymocowane do obudowy, wiec ciagle byl z tym problem gdy trzeba bylo cos grzebnac w srodku

IMO nie ma problemu. Odkręcasz jedną śrubę, wyjmujesz zasilanie z płyty i to wszystko

Napięcie Ram ustawione jest na 1,95 - bo więcej nie daje płyta. Kostki niby potrzsebują 2,1V jeśli chce się wydusić 800Mhz. Ja ustawiłem na 667Mhz. Ale i tak bez względu na napięcie, trimingi czy inne duperele to i tak jest gorący jak ■■■■■■■. Zasilacz to Zalman 600W ten z chłodzeniem HeatPipe , Procek E6420 i EVGA 8800 320Mb ACS3, płyta P5B-VM (najlepsza mATX)

Nie wiem czy problem wynika z Ramu czy z płyty głównej - bo 70st to na pewno nie jest normalne. Fakt, że kostki ułożone są blisko siebie , ale temperatura jest niewspółmiernie wielka.

Mamy rożne płyty, więc moze to wina samych pamieci… Dzisiaj sprawdze na innych wolniejszych pamięciach 667Mhz GoodRam-a i wtedy bedzie wiadomo czy to płyta czy pamieć jest przyczyna nadmiernego sie ich grzania.

P.s.

umbrella Powiedz mi jak sprawdzic temp pamieci ?

ja tak mam zrobione chłodzenie procesora i działa :wink:

Do avemartin

Do testowana ramu odpal MEMTEST albo Microsoft Memory Diagnostic Tool:

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memo … stic.shtml

Musisz tylko stwożyć w nich płytkę CD-BOOT.

Ale nie odbiegajmy od tematu.

Myślałem żeby opylć te Geile i kupić np OCZ 4x1GB ale nie wiem czy znowu nie będą się tak piekielnie grzać.

Ma ktoś z Was 4Gb ramu?

Lepiej kupić 4x1GB czy 2x2GB?

4x1Gb

Jak chcesz kręcić ramy to na 4Gb daleko nie zajedziesz

Temp zmierz miernikiem laserowym a nie jakimiś programami

Błażej - miernik to chyba jest na podczerwień ;-)))

No ja per…le !!

A znasz jakiś program do odczytu temperatury z pamięci RAM - które nie mają czujników? No przecież nie mierzę temperatury językiem. Ocztytu dokonuje miernikiem podczerwieni. Po odłączeniu wiatraczka po 10 minutach dziś miałem 75st. Dziwne, że to jeszcze działa. Te radiatory są chyba dla picu.

Nikt wcześniej nie miał takiego problemu?

Znajdze się ktoś kto ma 4Gb Ramu?

Dajcie jakiś pomysł.

mój kumpel ma 4gb ramu też 4x1 jak chcesz to dam Ci jego gg