Gorky 17 a Windows XP

(system) #1

Jak wiadomo gra Gorky 17 to bardzo stara polska gra :slight_smile: i tu moje pytanie. Nie mogę jej uruchomić na XP. Czy są jakieś patche lub sposoby by ją uruchomić na tym systemie? Tryb zgodności nie pomaga

(Mateusz Golebiowski) #2

dziwię się że tobie ta gra nie chodzi u mnie dawno temu grałem na XP przecież to jest troszkę ulepszony win 2000 więc powinien chodzić

(Marcindst13) #3

Tez mam Gorky 17 fajna gierka i tez sie dziwie dlaczego ona nie chodzi :frowning: ?? ja mam windowsa viste i tez mi hula :slight_smile: a ty masz xp i nie chula nie kumam a moze masz zwyklego samego xp czy jeszcze cos bo mi chodzilo na windows XP Profesional

(Matek) #4

SCP , mógłbyś dokładniej opisać błąd? (np. przytoczyć komunikat)

(Xdbartek) #5

Ja też chciałbym pograć w tą gre na XP pro ale nie mogę. Po uruchomieniu pyta tylko o tryb graficzny (software render czy główny sterownik ekranu), a potem jest tylko ciemność... ciemność.... ciemność...... Gdzieś indziej wyczytałem że podobno gra ta działa na XP bez service packów. Ale nie będe formatować dysku żeby zagrać w jedną gre.

(C9garet) #6

Ten problem można usunąć poprzez odinstalowanie kodeków . Natomiast ja mam inny problem mianowicie po uruchomieniu gry klikam nowa gra pokazuje sie intro i pozniej wykakuje błąd "błąd odczytu/konwersji danych sprite" O co w tym może chodzić ?

(Mareksmol 21) #7

Aby odpalic Gorky17 na XP musisz po prostu po zainstalowaniu gry usunac wszystkie pliki filmowe z folder avi, domyslnie: C:\Program Files\Gorky 17\Avi

Jak usuniesz filmy z tego folderu odpalasz gre i grasz juz normalnie :smiley:

Problem lezy w kodekach i tryb zgodnosci wam nie pomoze. Ja tak gram w Gorky17 na winXP tylko ze wlasnie nie ma intra ani przerywnikow filmowych ktore tworza nastroj ale coz, jedyna rada w tym przypadku to win 98:) Same dialogi wystarcza :smiley: Milej gry, pozdrawiam! !!

(Pejro1) #8

Mam pewien problem w czasie gry:( wszystkie filmiki już usunąłem i ładnie śmiga natomiast problem polega na tym, że w czasie gry w byle jakim momencie ekran robi sie żółty postacie tez i nie da sie grać bo nic nie widać nawet po zapisaniu i wyjściu z gry, następnie uruchomieniu ponownie i załadowaniu zapisu jest tak samo. Gdy instalowałem kiedyś też był taki problem.

Wie ktoś może co się dzieje???

Był bym wdzięczny

win xp