Gorky 17 a Windows XP

Jak wiadomo gra Gorky 17 to bardzo stara polska gra :slight_smile: i tu moje pytanie. Nie mogę jej uruchomić na XP. Czy są jakieś patche lub sposoby by ją uruchomić na tym systemie? Tryb zgodności nie pomaga

dziwię się że tobie ta gra nie chodzi u mnie dawno temu grałem na XP przecież to jest troszkę ulepszony win 2000 więc powinien chodzić

Tez mam Gorky 17 fajna gierka i tez sie dziwie dlaczego ona nie chodzi :frowning: ?? ja mam windowsa viste i tez mi hula :slight_smile: a ty masz xp i nie chula nie kumam a moze masz zwyklego samego xp czy jeszcze cos bo mi chodzilo na windows XP Profesional

SCP , mógłbyś dokładniej opisać błąd? (np. przytoczyć komunikat)

Ja też chciałbym pograć w tą gre na XP pro ale nie mogę. Po uruchomieniu pyta tylko o tryb graficzny (software render czy główny sterownik ekranu), a potem jest tylko ciemność… ciemność… ciemność… Gdzieś indziej wyczytałem że podobno gra ta działa na XP bez service packów. Ale nie będe formatować dysku żeby zagrać w jedną gre.

Ten problem można usunąć poprzez odinstalowanie kodeków . Natomiast ja mam inny problem mianowicie po uruchomieniu gry klikam nowa gra pokazuje sie intro i pozniej wykakuje błąd “błąd odczytu/konwersji danych sprite” O co w tym może chodzić ?

Aby odpalic Gorky17 na XP musisz po prostu po zainstalowaniu gry usunac wszystkie pliki filmowe z folder avi, domyslnie: C:\Program Files\Gorky 17\Avi

Jak usuniesz filmy z tego folderu odpalasz gre i grasz juz normalnie :smiley:

Problem lezy w kodekach i tryb zgodnosci wam nie pomoze. Ja tak gram w Gorky17 na winXP tylko ze wlasnie nie ma intra ani przerywnikow filmowych ktore tworza nastroj ale coz, jedyna rada w tym przypadku to win 98:) Same dialogi wystarcza :smiley: Milej gry, pozdrawiam! !!

Mam pewien problem w czasie gry:( wszystkie filmiki już usunąłem i ładnie śmiga natomiast problem polega na tym, że w czasie gry w byle jakim momencie ekran robi sie żółty postacie tez i nie da sie grać bo nic nie widać nawet po zapisaniu i wyjściu z gry, następnie uruchomieniu ponownie i załadowaniu zapisu jest tak samo. Gdy instalowałem kiedyś też był taki problem.

Wie ktoś może co się dzieje???

Był bym wdzięczny

win xp