Górny zasilacz z wentylatorem ku dołowi

Witam.

Chcę kupić zasilacz OCz GameXStream 850W SLI.

* Info: http://www.ceneo.pl/519573

Montaż: tylna część obudowy - spód + wentylatorem ku górze - TAK NIE CHCE.

Np w obudowie: http://image.ceneo.pl/data/products/633 … roduct.jpg

Czy mogę jednak ten zasilacz zamontować… ?

Montaż: tylna część obudowy - góra + wentylatorem ku dołowi - TAK CHCE.

Np w obudowie: http://images.mih-fr.net/CoolerMaster_E … 020621.jpg

Chodzi mi by był wentylatorem ku dołowi - bo podoba mi się jego podświetlenie.

Jak dam tradycyjnie to nie będzie chłodził bezpośrednio na wnętrze.

Moje pytanie: Czy dałoby radę tak zrobić ?

Ewentualnie doradźcie mi jakiś dobry zasilacz:

  • równie mocny zasilacz z wentylatorem ku dołowi - gdyż chce mieć obudowę z montażem na górnej tylnej ściance.

  • najlepiej z podświetlaniem - gdyż planuje panel boczny z oknem.

Dzięki z góry.

Zasilacze montuje się wiatrakiem ku dołowi - ponieważ są one ustawione na wyciąganie powietrza (są od tego wyjątki, ale nie do ‘cywilnych’ zasilaczy).

Zasilacze niemal zawsze montuje się wiatrakiem w dół. Nawet na dole obudowy - ta obudowa ma otwory wlotowe od spodu.

Na fotografii może jest odwrotnie, ale łatwo poznać czy po prostu fotografia jest od dołu - kable są przy niezdejmowalnej ściance obudowy, do której montuje się płytę główną.

850W to chyba lekka przesada. W zwykłym komputerze (grafika typu Radeon 6670) wystarczy 400W, do gier (Radeon 6970) 500W, chyba że chcesz zainstalować jedną lub dwie najmocniejsze w danej chwili grafiki, potrzebujących po 350W.

@Mara - kupno mocniejszego zasilacza jest dobrą inwestycją - zasilacze zazwyczaj mają lepszą wydajność prądową przy mniejszym obciążeniu.

A zapas mocy gwarantuje, że za 2-3 lata nie będziesz musiał go zmieniać.

GioWDS - a tutaj właśnie się mylisz - zasilacz osiąga największą sprawność zazwyczaj w przedziale 60-70% obciążenia, a co za tym idzie mocniejszy wcale nie oznacza lepszy.

Autora tematu natomiast proszę o informację do czego ten zasilacz mu jest potrzebny i dlaczego tak się uparł na montaż od góry - uwierz mi, że ten sposób odchodzi do lamusa i nie spotkasz go w nowocześniejszych konstrukcjach. Dzięki montażowi od dołu, wykluczasz obieg powietrza przez zasilacz - co przyczynia się do spadku temperatur w budzie oraz nie naraża zasilacza na pochłanianie większej ilości kurzu.

Dzięki Wam bardzo za odpowiedź.

Jestem własnie na etapie składania komputera.

Wybrałem następujące części:

01 # Płyta główna: Asus P8Z68 Deluxe socket 1155.

02 # Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz socket 1155.

03 # Pamięć RAM: Kingston DDR3 HyperX Genesis XMP 16GB (4x4GB) 1600 MHz Quad CL9-9-9-27.

04 # Grafika: Asus HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU.

05 # Zasilacz: OCZ GameXStream 850W - duża moc i niebieskie podświetlanie w standardzie.

06 # Dysk HDD: WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB.

07 # Obudowa: Cooler Master Elite 310 - Czarno-niebieska bez zasilacza.

08 # Nagrywarka DVD: chyba LG - bo bardzo pozytywnie oceniam tą markę.

09 # Wentylator: Cooler Master LED Fan 120mm Blue.

10 # Światło: Katoda Revoltec CCFL (RM023) podwójna 310 niebieska.

11 # Mata wyciszająca.

Monitor będę raczej używać zamiennie wraz ze starym komputerem - po co nowy.

Ewentualnie nowy komputer podepnę kablem HDMI pod telewizor SONY Bravia.

Klawiaturę i myszkę też mogę przekładać - w końcu jedno biurko.

Cieszę się, że będę mógł śmiało kupić ten podświetlany zasilacz.

Wiem, że moc duża ale lepiej zainwestować raz a porządnie.

Witaj majcovsky - uparłem się na zestaw bocznym oknem.

Niestety u mnie strasznie zbiera wszelkie kurze w pokoju.

Dlatego musiała być też 310 z gładkim panelem przednim.

W sumie takie panele najbardziej mi odpowiadają.

Napiszcie co sądzicie o tym zestawie. Pozdrawiam.

Apropo zasilacza to dużo lepszym rozwiązaniem jest zasilacz na dole i wiatrak w dół czyli zasilacz ma własny obieg powietrza przez co dodatkowo nie nagrzewa wnętrzna choć można go też ustawić wiatrakiem do góry aby wyciągał ciepłe powietrze spod grafiki ale raczej pierwsza opcja jest lepsza.

Apropo podświetlenia to wystarczająco światła dadzą ci katody… ewentualnie szukałbym zasilacza z innym kolorem niż niebieski aby jakoś to wyglądało np czerwony… do tego najlepiej jedną katodę dać uv i wymienić kable na uv active jakieś zielone czy zółte itp…

Obudowę jak tak bardzo chcesz aby to jakoś wyglądało brałbym:

http://allegro.pl/obudowa-cooler-master … 13483.html

Zasilacz na dole z wiatrakiem na dół a do reszty wiatraków dajesz filtry i nie będzie tak bardzo łapał kurzu. Ale ogólnie i tak każdy komputer trzeba minimum raz na 2 miesiące czyścić z kurzu.

Maty wygłuszające przy obudowie z oknem nic ci raczej nie dadzą lepiej pomyśleć o wolnoobrotowych wiatrakach lub o dodatkowym sterowaniu aby je wyciszyć :wink: W obudowie którą poleciłem możesz ich wrzucić większą ilość i każdy maksymalnie zwolnić/wyciszyć aby mieć niesłyszalnego kompa choć i tak grafika sobie pohałasuje pod obciążeniem, chłodzenie procka jak zamontujesz oryginalne także będzie hałasować pod obciążeniem… doradzam dokupić choćby scythe ninja 3 wzbogaci ono dodatkowo wygląd podświetlonej obudowy.

Ten zasilacz by pociągnął ze 2 takie zestawy z zapasem mocy poco ci tak mocny? No ale jak nie masz na co wydać 500zł to go bierz.

Inna opcja podświetlane: Tagan chyba najciekawiej podświetlany i modularny wiec zbędne kable nie psują wyglądu wnętrza. Jego specyfikacja: link

Nagrywarkę bierz tak jak chcesz LG ;]

Dysk wybrałeś w zasadzie najlepszy :slight_smile: Pamiętaj tylko aby był to model FaeX a nie Fals ten pierwszy jest wyrażnie wydajniejszy (ok 20mb/s szybszy jest FaeX w odczycie i zapisie) Jedyna inna opcja wyraźnie wydajniejsza niewiele droższa to 2x WD Black 500gb połączone w raid :slight_smile: Ewentualnie kilka razy bardziej wydajne ale i drogie rozwiązanie czyli dysk ssd 40gb na system i ten drugi na resztę ;] Na ssd odczyt i zapis danych z prędkością 270-280mb/s vs zwykły wd black ok 111mb/s no i czas dostępu 0,1minisekundy zamiast jakiś 9 minisekund dysk ;D

Stanowczo przesadziłeś - ten zestaw spokojnie pociągnie markowe 450W i to ze 100W zapasem…

Jeśli masz dużo funduszy wybierz słabszy zasilacz, ale z wyższym certyfikatem - zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w lepszą kartę graficzną np. GeForce 560Ti lub Radeon HD6950.

Ważne przy montowaniu zasilaczy na dole , wiatrakiem przy dole jest to czy są filtry kurzowe i czy nużki są na wystarczającej wysokości by nie zasysać syfów z podłogi :slight_smile:

01 # Płyta główna: Asus P8Z68 Deluxe socket 1155. Cena: 790 zł.

02 # Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz socket 1155. Cena: 750 zł.

03 # Pamięć RAM: Kingston DDR3 HyperX Genesis XMP 16GB (4x4GB) 1600 MHz Quad CL9-9-9-27. Cena: 410zł.

04 # Grafika: Asus HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU.

05 # Zasilacz: OCZ GameXStream 850W - duża moc i niebieskie podświetlanie w standardzie.

06 # Dysk HDD: WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB.

07 # Obudowa: Cooler Master Elite 310 - Czarno-niebieska bez zasilacza.

08 # Nagrywarka DVD: chyba LG - bo bardzo pozytywnie oceniam tą markę.

09 # Wentylator: Cooler Master LED Fan 120mm Blue.

10 # Światło: Katoda Revoltec CCFL (RM023) podwójna 310 niebieska.

11 # Mata wyciszająca.

* już posiadam.


04 @ Grafika 560Ti

  • całkiem ciekawa propozycja i z tymi temperaturami i samą wydajnością.

  • jednak to więcej niż 04 # + 07 # z mojego zestawu razem wzięte.

  • nie chce szaleć aż tak: musi być i na grafikę i na obudowę.

05 @ Dzięki za opinie - przydały się.

  • zauważcie jedno: dużo łatwiej i częściej wymieniamy dyski lub np grafikę niż same zasilacze.

  • lepiej więc jest jednak kupić raz a porządnie.

06 @ Dysk HDD.

  • dzięki tutaj trochę poczytałem na forach. Podobno green jest cichy ale za wolny na systemy a black głośny ale wydajny.

  • szukać FaeX - ok 20mb/s szybszy w odczycie i zapisie - postaram się pamiętać.

  • jak mam rozpoznać ten model FaeX kontra Fals ? Ma jakieś specjalne oznaczenia czy coś - w opisie na proline nic nie ma.

  • aktualizacja: ok jest FAEX w oznaczeniu modelu czego nie zauważyłem wcześniej.

07 @ Obudowę CM 690 II DOMINATOR brałem pod uwagę jednak:

  • kosztowałaby mnie więcej niż dwie 07 # - obudowy z mojego zestawu razem wzięte.

07 @ Wpadłem na pomysł kupienia Elite 310 bez okna i już argumentuje:

  • bo z oknem w ogóle u nas nie można jeszcze dostać. Bez okna wypatrzyłem za 150zł z dostawą.

  • po jakimś czasie jak wejdą z oknem za małe pieniądze kupię sobie drugą.

  • w ten sposób mogę wymieniać boczne panele i w razie w mieć ciemność lub jasność w środku nocy gdy zajdzie taka potrzeba.

07 @ Wiem gdzie szukać kurzu.

  • Wolę zbierać sobie kurz ręcznie ze spodu - niż aby był on non stop w obrotach dzięki dolnemu wiatrakowi.

08 @ LG mam od lat i nigdy mnie nie zawiodła w przeciwieństwie do starych tanich Lite-On których nigdy już nie kupię.

09 @ Wentylator - tutaj może jeszcze się wstrzymam z zakupem. Powinno starczyć to co w zestawie.

10 @ LED też chwilowo odpuszczam - dopóki nie trafię w Polsce na 310 z oknem.

11 @ Mata wyciszająca.

  • Hmmm obecnie na 310 z zabudowanymi panelami może być ok.

  • Na akrylowe okno to chyba rzeczywiście byłaby dziwna opcja.