Gorsza jakość obrazu po odłączeniu ładowarki

(WojtekM) #1

Witajcie 

Szukam porady dotyczącej jakości obrazu po odłączeniu ładowarki od laptopa.

Mianowicie gdy mam podłączonego laptopa do prądu wszystko widać dobrze jest jasno i kolory są zachowane po odłączeniu ekran ciemnieje (to oczywiste oszczędzanie baterii) ale kolory tracą jakość i szczegółowość. (manualna jasność nie poprawia jakości) 

mój laptop to dell inspiron 3542

procesor: i7-4510

grafika: zintegrowana + Geforce 840m

system: windows 7 64 bit

dodam od siebie że profil zasilania mam umiarkowany i nie zmienia się przy podłączeniu lub odłączeniu ładowarki a w ustawieniach zaawansowanych nie chce grzebać gdy nie mam pewności co jest tego przyczyną.

liczę na Waszą pomoc  

(fobo) #2

Możliwe że masz ustawione przełączanie kart graficznych w zależności od zasilania (zasilacz -> Geforce, baterie -> zintegrowana).

W Radeonach jest to w ustawieniach Catalyst Control Center które steruje grafiką, nie wiem jak to jest w Nvidii.

(WojtekM) #3

Hmm bardzo ciekawe spostrzeżenie. W ustawieniach geforce wybór głównej karty graficznej domyślnie mam “automatycznie” ale mam też wybór karty nvidia i zintegrowanej.

Tylko jedno mnie zastanawia, skoro grafika potrafi się przełączyć to w bardziej wymagających programach/grach na pewno używam geforce a mimo to ekran mam “gorszej jakości” przy odłączonym zasilaniu.

Wiec to chyba coś innego ? 

(fobo) #4

W “Catalyst Control Center - Radeon” karty przełączają się tylko ze względu na źródło zasilania, programy nie potrafią przełączyć karty graficznej.

(xyzzyx) #5

Wiek sprzętu?, czy bateria daje jakieś oznaki że jej żywot dobiega końca?. Dużo dał by pomiar napięcia baterii pod obciążeniem, ale bez zasilania z sieci.

(WojtekM) #6

Laptop ma ok. 2 tyg  wartość napięcia na baterii to 14803 mV i utrzymuje się w tym przedziale. Na podłączonym kablu to ok. 15405 mV  

Ogólnie po za tym objawem w tytule nic innego nie zauważyłem. 

(xyzzyx) #7

Chyba więc nie napięcie będzie przyczyną.