Gorsza wydajność, nowszej karty

(Dulak415) #1

Witam, dzisiaj zamieniłem moją kartę graficzną (geforce 8600GT) na nową kartę(geforce 9600gt), pożyczyłem od kolegi u którego działała świetnie. U mnie niestety wydajność tej karty jest koszmarna i jest gorsza od mojego geforce'a 8600gt. Ktoś wie czemu tak jest? Błagam pomóżcie.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(JNJN) #3

A Twój procesor to?, a kolegi procesor to?, a Twoja pamięć to?, a kolegi pamięć to?

Sterowniki karty?

Ta 9600GT potrzebuje dodatkowego zasilania?

(Dulak415) #4

Obydwie karty mają identyczny, lub podobny pobór mocy już nie jestem pewny. Ja mam 2 GB pamięci ram i on ma 2 GB pamięci ram. On ma procesor IntelCore i3 2.4GHz, a ja AMD Athlon X2 4800+ 2.5GHz. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej.

(JNJN) #5

No to sprawdź dokładnie, bo wiele tych kart wymaga dodatkowego zasilania.

Twój zasilacz?

Podaj producenta tej karty 9600GT.

Pobór mocy 8600GT 43 waty, 9600GT 96 do 125 wat bez obciążenia.

(Dulak415) #6

Czyli najwyraźniej po prostu mam za słaby zasilacz tak?

(JNJN) #7

Nie wiem ? zadałem pytania.

I jaki masz zasilacz?

(Dulak415) #8

MODECOM FEEL III - 350ATX 350W

(JNJN) #9

Gdzie z takim zasilaczem do tej karty i zadałem kilka pytań.

(Dulak415) #10

Z tego co czytam to zasilacz jest na czarnej liście hehe, czyli pewnie do wymiany :confused:

(JNJN) #11

Trochę lepszy FEEL,bo to wersja III,ale za słaby do lepszej karty. Do Twojej starej konfiguracji raczej starczy.

(Dulak415) #12

No jak na razie pomęczę się na starej karcie jak uzbieram na nowy zasilacz to wymienie. A jaki zasilacz byś polecał?

(JNJN) #13

Poczytaj na Forum trochę takich tematów jest i jak będziesz miał kasę napisz.

(sadaj72) #14

Ile, na litość boską #-o

Karta ma TDP 95W więc jak może pobierać >100W i to bez obciążenia.

W niektórych grach ograniczeniem będzie twój procesor, dlatego u ciebie ilość klatek będzie mniejsza niż na i3.

Czy podłączyłeś do karty dodatkowe zasilanie za pomocą złącza pci-e 6 pin (każda 9600gt ma takie złącze)?

Jeżeli zasilacz nie ma przewodów zakończonych wtyczką pci-e 6 pin to skorzystaj z przejściówki

(JNJN) #15

Racja 9600GT pobiera max 95 W. Źle spojrzałem, 125 W to ciągnie cała platforma w stanie spoczynku.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /8500.html