Gorsza wydajność, nowszej karty

Witam, dzisiaj zamieniłem moją kartę graficzną (geforce 8600GT) na nową kartę(geforce 9600gt), pożyczyłem od kolegi u którego działała świetnie. U mnie niestety wydajność tej karty jest koszmarna i jest gorsza od mojego geforce’a 8600gt. Ktoś wie czemu tak jest? Błagam pomóżcie.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

A Twój procesor to?, a kolegi procesor to?, a Twoja pamięć to?, a kolegi pamięć to?

Sterowniki karty?

Ta 9600GT potrzebuje dodatkowego zasilania?

Obydwie karty mają identyczny, lub podobny pobór mocy już nie jestem pewny. Ja mam 2 GB pamięci ram i on ma 2 GB pamięci ram. On ma procesor IntelCore i3 2.4GHz, a ja AMD Athlon X2 4800+ 2.5GHz. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej.

No to sprawdź dokładnie, bo wiele tych kart wymaga dodatkowego zasilania.

Twój zasilacz?

Podaj producenta tej karty 9600GT.

Pobór mocy 8600GT 43 waty, 9600GT 96 do 125 wat bez obciążenia.

Czyli najwyraźniej po prostu mam za słaby zasilacz tak?

Nie wiem ? zadałem pytania.

I jaki masz zasilacz?

MODECOM FEEL III - 350ATX 350W

Gdzie z takim zasilaczem do tej karty i zadałem kilka pytań.

Z tego co czytam to zasilacz jest na czarnej liście hehe, czyli pewnie do wymiany :confused:

Trochę lepszy FEEL,bo to wersja III,ale za słaby do lepszej karty. Do Twojej starej konfiguracji raczej starczy.

No jak na razie pomęczę się na starej karcie jak uzbieram na nowy zasilacz to wymienie. A jaki zasilacz byś polecał?

Poczytaj na Forum trochę takich tematów jest i jak będziesz miał kasę napisz.

Ile, na litość boską #-o

Karta ma TDP 95W więc jak może pobierać >100W i to bez obciążenia.

W niektórych grach ograniczeniem będzie twój procesor, dlatego u ciebie ilość klatek będzie mniejsza niż na i3.

Czy podłączyłeś do karty dodatkowe zasilanie za pomocą złącza pci-e 6 pin (każda 9600gt ma takie złącze)?

Jeżeli zasilacz nie ma przewodów zakończonych wtyczką pci-e 6 pin to skorzystaj z przejściówki

Racja 9600GT pobiera max 95 W. Źle spojrzałem, 125 W to ciągnie cała platforma w stanie spoczynku.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /8500.html