Gothaer - dostalem potwierdzenie kontynuacji OC

Witam. Niedawno dostałem potwierdzenie kontynuacji umowy OC od firmy Gothaer. Problem w tym, że nigdy nie zawierałem z tą firmą umowy OC. Na początku roku przeszedłem do innego ubezpieczyciela, wcześniej bylem w PTU, ale tam wypowiedziałem umowę. Czy w razie czego mogę jeszcze wypowiedzieć umowę? Zdaje się, że była jakaś ustawa umożliwiająca zerwanie umowy nawet mimo jej automatycznego przedłużenia.

Gothaer to nowa nazwa PTU, poczytaj dokładnie bo dostałeś prawdopodobnie tylko oferto-polisę.

Pismo nazwane jest Potwierdzenie kontynuowania umowy OC i piszą o 7 dniach na zapłatę. Tyle że nie jest to polecony. W załączniku dali numer polisy, którą niby podpisałem, wzór wypowiedzenia umowy. Ale ja niczego nigdy z nimi nie niepodpisywaniem.

Porównaj numer polisy z numerem polisy PTU, jeśli to ten sam prześlij im kopię rozwiązania umowy z PTU.

Jest to zupełnie inny numer.

W tej sytuacji musisz wyjaśnić sprawę osobiście u przedstawiciela tej firmy.

Szanowny Panie,

w imieniu Gothaer TU S.A. pragnę poinformować, iż otrzymane przez Pana pismo jest potwierdzeniem zawarcia umowy w trybie klauzuli prolongacyjnej. W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji uprzejmie proszę o kontakt pod numerem infolinii: 22 469 69 69 lub na adres e-mail: kontakt@gothaer.pl

Z poważaniem

Joanna Olszewska

A od kiedy to Gothaer jest użytkownikiem forum? To już jest przesadna scibskość.

no i na dodatek user GTU ma 0 postów. Jak to możliwe, skoro jeden post widnieje wyżej? Da się wyłączyć zliczanie postów?

O ile wiem, posty w dziale na luzie nie zaliczane.

na miejscu userki GTU nie podawałbym swoich danych typu imie i nazwisko na forum. Nigdy nie wiadomo kto i do jakiego celu je wykorzysta.

To jest normalne, że podaje się imię i nazwisko oraz stanowisko jeśli występuje się w roli przedstawiciela firmy. Niby jakie ryzyko jest w podaniu imienia i nazwiska?

Co do samego meritum wątku: jak wypowiedziałeś umowę w PTU? Na pewno dotarła do ubezpieczyciela w ustawowym terminie? Tu nie liczy się data stempla a data doręczenia pisma do ubezpieczyciela. Weź to pod uwagę bo masa ludzi przejechała się na tym kruczku (w tym ja).

No tak, to przecież forum ubezpieczycielskie :slight_smile:

XOR - ja również dostałam “na dniach” pismo od Gothaer, jednakże jako “Przypomnienie o terminie płatności składki obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego”. W moim przypadku, zrezygnowałam z ubezpieczenia w Gothear (inny ubezpieczyciel miał bardziej interesującą ofertę - tańszą). Umowę wypowiedziałam faxem i pocztą tradycyjną, z zachowaniem terminu, o którym mówią przepisy prawa… Przyznam, że jestem mocno zaskoczona faktem, iż zgodnie z treścią wspomnianego pisma informują mnie, że Gothaer nie odnotował wpływu wypowiedzenia umowy. Nie wiem czy mają aż taki “BURDEL” u siebie, czy też to zwykłe naciąganie…

Dodatkowo, nie wiedziałam, że…

“W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, będą Państwo zobowiązani do zapłaty składki za okres, w którym Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. świadczyło ochronę ubezpieczeniową tj. od dnia wznowienia polisy, do dnia jej wypowiedzenia.” Wychodzi na to, że w przypadku “gapiostwa” można bez problemu rozwiązać umowę, która naturalnie się przedłużyła…? Sądziłam, że nie ma takiej możliwości… ;/