Gothaer - dostalem potwierdzenie kontynuacji OC

(XOR) #1

Witam. Niedawno dostałem potwierdzenie kontynuacji umowy OC od firmy Gothaer. Problem w tym, że nigdy nie zawierałem z tą firmą umowy OC. Na początku roku przeszedłem do innego ubezpieczyciela, wcześniej bylem w PTU, ale tam wypowiedziałem umowę. Czy w razie czego mogę jeszcze wypowiedzieć umowę? Zdaje się, że była jakaś ustawa umożliwiająca zerwanie umowy nawet mimo jej automatycznego przedłużenia.

(Fat-Man) #2

Gothaer to nowa nazwa PTU, poczytaj dokładnie bo dostałeś prawdopodobnie tylko oferto-polisę.

(XOR) #3

Pismo nazwane jest Potwierdzenie kontynuowania umowy OC i piszą o 7 dniach na zapłatę. Tyle że nie jest to polecony. W załączniku dali numer polisy, którą niby podpisałem, wzór wypowiedzenia umowy. Ale ja niczego nigdy z nimi nie niepodpisywaniem.

(Fat-Man) #4

Porównaj numer polisy z numerem polisy PTU, jeśli to ten sam prześlij im kopię rozwiązania umowy z PTU.

(XOR) #5

Jest to zupełnie inny numer.

(Fat-Man) #6

W tej sytuacji musisz wyjaśnić sprawę osobiście u przedstawiciela tej firmy.

(M Jaku92) #7

Szanowny Panie,

w imieniu Gothaer TU S.A. pragnę poinformować, iż otrzymane przez Pana pismo jest potwierdzeniem zawarcia umowy w trybie klauzuli prolongacyjnej. W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji uprzejmie proszę o kontakt pod numerem infolinii: 22 469 69 69 lub na adres e-mail: kontakt@gothaer.pl

Z poważaniem

Joanna Olszewska

(XOR) #8

A od kiedy to Gothaer jest użytkownikiem forum? To już jest przesadna scibskość.

(eranet) #9

no i na dodatek user GTU ma 0 postów. Jak to możliwe, skoro jeden post widnieje wyżej? Da się wyłączyć zliczanie postów?

(Fat-Man) #10

O ile wiem, posty w dziale na luzie nie zaliczane.

(eranet) #11

na miejscu userki GTU nie podawałbym swoich danych typu imie i nazwisko na forum. Nigdy nie wiadomo kto i do jakiego celu je wykorzysta.

(zeki) #12

To jest normalne, że podaje się imię i nazwisko oraz stanowisko jeśli występuje się w roli przedstawiciela firmy. Niby jakie ryzyko jest w podaniu imienia i nazwiska?

Co do samego meritum wątku: jak wypowiedziałeś umowę w PTU? Na pewno dotarła do ubezpieczyciela w ustawowym terminie? Tu nie liczy się data stempla a data doręczenia pisma do ubezpieczyciela. Weź to pod uwagę bo masa ludzi przejechała się na tym kruczku (w tym ja).

(XOR) #13

No tak, to przecież forum ubezpieczycielskie :slight_smile:

(Maja Michalowska) #14

XOR - ja również dostałam "na dniach" pismo od Gothaer, jednakże jako "Przypomnienie o terminie płatności składki obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego". W moim przypadku, zrezygnowałam z ubezpieczenia w Gothear (inny ubezpieczyciel miał bardziej interesującą ofertę - tańszą). Umowę wypowiedziałam faxem i pocztą tradycyjną, z zachowaniem terminu, o którym mówią przepisy prawa... Przyznam, że jestem mocno zaskoczona faktem, iż zgodnie z treścią wspomnianego pisma informują mnie, że Gothaer nie odnotował wpływu wypowiedzenia umowy. Nie wiem czy mają aż taki "BURDEL" u siebie, czy też to zwykłe naciąganie...

Dodatkowo, nie wiedziałam, że...

"W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, będą Państwo zobowiązani do zapłaty składki za okres, w którym Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. świadczyło ochronę ubezpieczeniową tj. od dnia wznowienia polisy, do dnia jej wypowiedzenia." Wychodzi na to, że w przypadku "gapiostwa" można bez problemu rozwiązać umowę, która naturalnie się przedłużyła...? Sądziłam, że nie ma takiej możliwości... ;/