Gothic 1 i 2 DX 11 Renderer problem z cieniami

Witam was.

Niektórzy z was na pewno kojarzą gierkę Gothic od Piranha Bytes. Mam pewien mały problem z rendererem DX11.

Podczas gry niektóre cienie znikają kiedy się oglądam w bok, a pojawiają ponownie kiedy odwracam się w ich stronę.

Dodatkowo, to tu - to tam, na budynkach także niektóre cienie i światła znikają - za każdym razem kiedy poruszam kamerą w bok, pojawiają się ponownie kiedy wracam w ich stronę.

Ktoś wie co to może być?

Mój komp:

i7
8GB ram DDR4
GTX 1060 6GB
128gb SSD

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Zainstaluj DX9c i włącz w funkcjach Win “obsługa starszych wersji” A najważniejsze uruchom ją jako administrator z procesorem o dużej wydajności (jeżeli marz Intel i NVIDIA)

1 polubienie

@anon53970806 Już wcześniej w panelu sterowania Nvidii ustawiłem żeby zawsze gra używała mocniejszej GPU.

A jak mogę tę obsługę starszych wersji włączyć?

Panel sterowanie - Programy i funkcje - Włacz lub wyłacz funkcje systemy win - “zaznaczyć te starsze wersje”

1 polubienie

Spróbuj uruchomić ze zgodnością XP albo WIN 7 może zadziała

1 polubienie

Tak zrobiłem, niestety nadal to samo :frowning: coś musi być z tym DX 11 do Gothica chyba. Ale innym te problemy nie doskwierają.

Zaintsaluj DX 9C https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Zainstalowałem już wcześniej właśnie tę wersję. Potem panel sterowania Nvidia i ustawienia GPU. A właśnie może to GPU mu nie odpowiada? Ale na Intelu w ogóle nie uruchomię G1 z DX11.

Podziałało. Jeszcze raz wszystko zainstalowałem, zastosowałem się do twoich instrukcji i wygląda na to, że jest OK

Dzięki wielkie :slight_smile:

Pozdrawiam.