Gothic 2 kręgi magii

Ostatnio znowu zaczęłem grać w Gothica 2 tyle,że pierwszy raz magiem i z tytułu tego mam pytania.

Czy ktoś mógłby mi napisać w jakich rozdziałach gry,po jakich jej etapach/zadaniach można nauczyć się następnych kręgów jako mag ognia?

Skroro na każdy czar trzeba wydać punkty nauki to sądzę,że rozsądnym byłoby nie inwestowanie w krąg 1 i wykupienie dopiero czegoś z 2ego;no ale właśnie nie wiem kiedy będe mógł to zrobić.

Także jeśli wiecie co trzeba zrobić by awansować w kręgach to proszę napiszcie.

Aha i jeszcze przy okazji spytam…

Mam nadzieję,że żeby np nauczyć się dużej kuli ognia nie muszę znać wcześniej małej a do armii ciemności przyzwania szkieletu itp :?

Tak się składa, że swego czasu maniaczyłem tą grę. I chyba nie ma przede mną tajemnic ;]

To zacznijmy od końca, nie takie coś wprowadzono dopiero w patchu 1.74 do Gothica3

By zostać magiem musisz się nauczyć ognistej strzały (wymagania do próby ognia). Raczej nic się z tego poziomu nie zda.

Pierwszy masz po zostaniu magiem, drugi od razu po drugim rozdziale (rozmiawiasz z Hagenem wysyła cie do górniczej doliny). 3 krąg jak wrócisz z górniczej doliny z wiadomością, 4jak naprawisz oko innosa. 5 jak zabijesz smoki. A ostatni po wizycie w podziemnej bibliotece.

Tak czy siak jedziesz ile się da w mane, oraz najpotrzebniejsze runki. Zdaje się alchemia na miksturki many, oraz zwój leczenia (nie używasz mikstur leczniczych -> masz więcej na mane). Ogólnie wszystkim się można pobawić, w nocy kruka jest opornie bo są dość wredne koszty.

Ta, dopuki nie spotka poszukiwacza, jest to dobry pomysł. Jednak gdy już się na takiego natknie, to magią mu wiele nie zrobi. No chyba, że przywoła sobie kilka szkieletów/zombie.

Tak jest w nocy kruka. Zakładając, że posiadamy chodź podstawy walki bronią spokojnie w podstawce można go pokonać. Natomiast w nocy kruka są to dość wymagający przeciwnicy dla maga. O ile nie mamy runy na lodową lancę.