Gothic 2 kręgi magii


(Rapid) #1

Ostatnio znowu zaczęłem grać w Gothica 2 tyle,że pierwszy raz magiem i z tytułu tego mam pytania.

Czy ktoś mógłby mi napisać w jakich rozdziałach gry,po jakich jej etapach/zadaniach można nauczyć się następnych kręgów jako mag ognia?

Skroro na każdy czar trzeba wydać punkty nauki to sądzę,że rozsądnym byłoby nie inwestowanie w krąg 1 i wykupienie dopiero czegoś z 2ego;no ale właśnie nie wiem kiedy będe mógł to zrobić.

Także jeśli wiecie co trzeba zrobić by awansować w kręgach to proszę napiszcie.

Aha i jeszcze przy okazji spytam...

Mam nadzieję,że żeby np nauczyć się dużej kuli ognia nie muszę znać wcześniej małej a do armii ciemności przyzwania szkieletu itp :?


(Drobok) #2

Tak się składa, że swego czasu maniaczyłem tą grę. I chyba nie ma przede mną tajemnic ;]

To zacznijmy od końca, nie takie coś wprowadzono dopiero w patchu 1.74 do Gothica3

By zostać magiem musisz się nauczyć ognistej strzały (wymagania do próby ognia). Raczej nic się z tego poziomu nie zda.

Pierwszy masz po zostaniu magiem, drugi od razu po drugim rozdziale (rozmiawiasz z Hagenem wysyła cie do górniczej doliny). 3 krąg jak wrócisz z górniczej doliny z wiadomością, 4jak naprawisz oko innosa. 5 jak zabijesz smoki. A ostatni po wizycie w podziemnej bibliotece.

Tak czy siak jedziesz ile się da w mane, oraz najpotrzebniejsze runki. Zdaje się alchemia na miksturki many, oraz zwój leczenia (nie używasz mikstur leczniczych -> masz więcej na mane). Ogólnie wszystkim się można pobawić, w nocy kruka jest opornie bo są dość wredne koszty.


(kijek) #3

Ta, dopuki nie spotka poszukiwacza, jest to dobry pomysł. Jednak gdy już się na takiego natknie, to magią mu wiele nie zrobi. No chyba, że przywoła sobie kilka szkieletów/zombie.


(Drobok) #4

Tak jest w nocy kruka. Zakładając, że posiadamy chodź podstawy walki bronią spokojnie w podstawce można go pokonać. Natomiast w nocy kruka są to dość wymagający przeciwnicy dla maga. O ile nie mamy runy na lodową lancę.