Gothic 2 NK jak odebrać Alamanach zapuszkowanemu Fernandowi?

Witam. Wydałem już Fernanda, jednak teraz potrzebny jest mi jego Alamanach Opętanych. Próbowałem wejść po prostu do więzienia, spytać “Dobrze się czujesz”, po czym przetrzepać mu skórę (nie zabijając go). O ile do tej pory nie rzucają się na mnie wszyscy zgromadzeni strażnicy wraz z Rengaru, którego to wydałem jeszcze w pierwszym rozdziale, to gdy tylko zabiorę mu tą księgę, wszyscy się na mnie rzucają. Próbowałem oczywiście pójść do Andre i zapłacić mu 50 złotych monet za kradzież, jakiej się dopuściłem, ale nadal nie jestem mile widziany w tym miejscu. Tak więc w jaki sposób odebrać mu tą księgę w taki sposób, by nikt się do mnie nie przyczepiał?

spróbuj walnąć go raz wyciągnąć z budynku i dopiero wtedy zabić xD

Hm… to dobry pomysł. Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że jedną z osób, które posiadają taki Alamanach jest Vino, jednak otacza go chyba czterech poszukiwaczy. Problem polega na tym, że jestem magiem, a moja magia (ognista strzała, lodowa strzała) nic im nie robi. Mogę tylko przyzwać kilka szkieletów i wysłać ich na nich, jednak wtedy Vino ginie, a ja chciałbym uniknąć jego śmierci. Tak więc jakie zaklęcia z trzeciego kręgu, no ewentualnie czwartego mogą takiego delikwenta posłać szybko do piachu?