Gothic 2 problem z lodowym smokiem

Witam!

Postanowiłem odświeżyć sobie tę wspaniałą grę Gothik 2. Wersja gry to 1.3. Wersja podstawowa bez dodatku… No i spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zabijałem smoki. W kolejności: bagienny. Kamienny w górskiej fortecy, tam, gdzie był kamień ogniskujący. Ognisty w wulkanie.

Za każdym razem pytałem Orika gdzie jest smok. I za każdym razem chwaliłem się Garondowi, swoimi sukcesami :wink: I po trzecim, w kolejności, więc ognistym smoku niespodzianka. Po rozmowie z Garondem pojawia się linia dialogowa- Wszystkie smoki nie żyją.

Orik nie chce mnie poinformować o lodowym smoku(nie ma opcji dialogowej). A ten ostatni(lodowy smok), gdy się do niego pójdzie okazuje się nieśmiertelny. Oko Inosa jest naładowane. Smok ze mną rozmawia. Ale jest nieśmiertelny. Można go zabić kodem. Ale nie ma za to punktów doświadczenia. Można wziąć jego serce, ale gra go “nie widzi’. Oko Inosa cały czas jest naładowane. Po prostu gra widzi 3 smoki i już. A lodowy jest 'nieśmiertelny”, ale “oficjalnie” go nie ma.

No i moje pytanie, czy jest jakaś rada na ten bug? Jak mu zapobiec? W internecie nie ma zbyt wiele na ten temat. Może wiadomo co wywołuje problem z tym smokiem?

Mam zamiar przejść grę jeszcze raz i chciałbym uniknąć tego problemu jeśli to możliwe.

Prawdopodobnie jakiś dziwny błąd gry. Spróbuj wczytać save’a jeszcze zanim zacząłeś zabijać smoki, może coś się przestawi :slight_smile:

Niestety… nadpisałem zapis po przybyciu do Górniczej Doliny. Mam zapis gry po ubiciu bagiennego smoka. Nie chwaliłem się tym Garondowi. I teraz nie zamierzam z oficjelami z zamku rozmawiać na temat smoków. Może to Garond powoduje błąd. Zobaczę. Po prostu jestem ciekawy, co powoduje błąd. Dzięki temu można by go unikać.

Jak to nie ma … Kolego wystarczył pierwszy link z google i 3 minutki czytania ( dosłownie )

Sprawdź te porady :

Też raz tak miałem. (...)

Teraz zawsze zabijam smoki w innej kolejności i jak na razie błąd się nie powtórzył.

Oraz 2 …

Miałem coś podobnego.Jeśli Ognisty Smok zagada do Ciebie tekstem o dworze Irdorath(czyli tekstem ostatniego Smoka)to wiedz,że Lodowy Smok będzie już nieśmiertelny.


Moja rada:wgraj sejwa przed zabiciem Kamiennego i po wszystkim idz do Zamku I POD ŻADNYM POZOREM NIE ROZMAWIAJ Z GARONDEM!!!!ROZMAWIAJ TYLKO Z ORICIEM.On naprowadzi Cię na Ognistego Smoka.Naładuj Oko.Przed zabiciem gada wsłuchaj się w jego tekst,powinien być poprawny,kill i powrót do zamku i kolejna ROZMOWA z Oriciem na temat Lodowego.Pamiętaj o Oku.Wszystko powinno być w porządku i Lodowy powinien być śmiertelny.[/code]




[b]Dorzucę również trzecią odpowiedź[/b]

[code]Dlaczego ma nie rozmawiać z Garondem? Ja przeważnie zabijam bagiennego idę pogadać z Garondem i Orikiem. Następnie idę ubić kamiennego, wracam, rozmawiam z tymi samymi osobami, idę do ognistego ubijam, wracam. Idę zabić Lodowego wracam i poraz ostatni gadam z Garondem. Nie zdażył mi się taki bug jednak proponuje byś właśnie w takiej kolejności to robił.

Daj znać czy podziałała któraś z wyżej wymienionych porad…

Tekst oznaczony jako “code” jest SKOPIOWANY z wątku

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=21973

Pozdrawiam, Sebastian.