gothic 2 returning 2.0 AB drastyczny spadek fps

Cześć, problem dotyczy gry gothic 2 returning 2.0 z dodatkiem alternative balance. Na początek moja specyfikacja laptopa: i7 4720 HQ z 4 x 2,6 ghz, gtx 960m z 4gb, 16 gb ram, widnows 10. Sterowniki wszystkie aktualne, mam dx12, zasilanie ustawione na wysoką wydajność itd. Najpierw zainstalowałem czystego gothica 2 z nocą Kruka złota edycja. Później returning 2.0 - wszystko dokładnie jak w tym filmiku i zgodnie z tymi poleceniami https://www.bractwos…ad.php?tid=468. Później wstawka ab, wszystko zgodnie z tym linkiem - https://www.bractwos…ad.php?tid=689.
Odpalam grę, na początku trochę zacinało, ale jeszcze dało się grać na poziomie 20fps (jednak licznik z fps ciągle był na czerwono, jednak dało się w miarę płynnie grać). Jednak po weściu do Khorinis gra jest całkowicie nie grywalna. Fps na poziomie 3-11 fpsów. Zacząłem kombinować z ustawieniami, z czytaniem różnych forów, z kombinowaniem z kartą graficzną, zmieniałem rejestr, żeby gothic był uruchamiany jako priorytet, ponadto uruchamiałem z uprawnieniami administratora i nic się nie zmieniło. Ani o 1 fps więcej. Czy ktoś może mi pomóc i ma jakieś pomysły? Na laptopie bez problemu chodziły takie gry jak wiedzmin 3, assassin’s creed origins, kingdom come czy red dead redemption, dlatego nie rozumiem czemu taki gothic się tak zacina. Proszę o pomoc i rozwiązanie mojego problemu. Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Kiedyś próbowałem grać w gothica 2.
Wiele się nasłuchałem od różnych ludzi że im ta gra dobrze chodziła itd.

W praktyce nie udało mi się płynnie pograć ani na GeForce 7600GT, ani na 9600GT, ani na radeonie 4890 ani na radeonie 7770 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wiem że to już stare karty, ale sam gra też jest wybitnie archaiczna i to nie tylko pod względem daty wydania czy grafiki.

W sumie klatki mi nie spadały do 3, ale na pewno poniżej 30 w mieście było na każdej z tych kart.

rozwiązaniem problemu okazało się zainstalowanie najnowszego system packa 1.8 (ciężko go było znaleźć bo jest nowy, łatwiej spotkać 1.7, który przypuszczam też by pomógł). Tutaj daję linka jakby ktoś potrzebował:

https://gothic.org.pl/publicystyka/newsy/system-pack-1-8-wydany/

P. S.
dodam jeszcze tylko, że fpsy poprawiły mi się na tyle, że da się grać, ale nie był to jakiś ogromy wzrost, szczególnie w mieście, najniżej mam w khorinis 17 fps jednak przeważnie po 22-25. Nadal malutko, jednak gra już jest w miarę płynna i grywalna. Poza khorinis różnie od 30-60, tam już kompletnie żadnych problemów nie ma.