Gothic 3 - Co zrobić żeby się nie przycinał na starym PC?

Witam!

Jestem wielkim fanem Gothica lecz nigdy nie przeszedłem trzeciej cześć :smiley:

Chciałbym żebyście mi pomogli ,mianowicie mój komputer jest za słaby :d i gra się tnie;/

Jest jakaś możliwość ulepszenia go?

AMD Sempron, 1500 MHz :frowning:

NVIDIA GeForce 6200

512 MB RAM

macie jakiś pomysł? Może podkręcenie coś da?

ps.Gdy gram w tą grę to wyłączam wszystko co się da

Zdecydowanie za mało pamięci. Dokup 1GB. Jeśli procesor się nie przegrzewa można go podkręcić o te ok 150MHz. na minimalnych wtedy powinno pójść.

Niestety, ale jest to zdecydowanie za słaba maszyna do gry tak słabo zoptymalizowanej jak Gothic 3. W zasadzie każdy element Twojego kompa jest słabiutki: słaby procek (potrzebne minimum 2.0GHz) za mała ilość RAM (minimum 1GB) oraz karta grafiki (niestety to już mały rupieć, G3 wymaga pod tym względem naprawdę mocnej karty). Moja rada? Zmień proc i dokup minimum 512 RAM, ale uwierz mi, nawet na minimalnych nie będzie to stan zadowalający i tak będzie haczyć. A co do samej gry: jest to najsłabsza część serii, naprawdę nie masz czego żałować, ja też jestem fanem Gothica, ale trzeciej części po prostu nie dałem rady przejść, to już nie ten sam stary Gothic :frowning:

Ile masz kasy na te ulepszenia?

KASY to z 500zł max:D

a płyta główna to :

ASRock k7s41gx

Co mogę do niej konkretnie dokupić?

aha i dodam ze ściągam pacha który ma zoptymalizować gothica prawie 1 gb:D

Patch w sumie nie wiele da przy takim sprzęcie, ale możesz spróbować. Imo to dokupić ramu i zmienić kartę graficzną.

sprzedaj swojego, dołóż te 500 i kup jakiegoś od znajomego, ewentualnie z allegro, za tą cene napewno coś już dostaniesz co spokojnie poradzi sobie z tą grą poradzi

A jakie ramy proponujecie? chciałbym żebyście mi pomogli w ich wyborze bo się na tym nie znam

corangar2 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzisiaj zainstalowałem tego pacha i okazało się że gra chodzi już o wiele lepiej :slight_smile:

Jakby ktoś go chciał to daje tutaj linka http://www.miastogier.pl/plik,pc,3022.html