Gothic 3 i procesor 2 rdzeniowy

czy słyszał ktoś o tym czy gra będzie obsługiwać 2 rdzenie?z góry dzięki za odpowiedź.

Gra współpracuje z dowolnym procesorem. Liczba rdzeni nie ma tu żadnego znaczenia

co ty nie powiesz :o :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: chodzi czy gra wykorzysta 2 rdzenie a nie czy bedzie je obslugiwac

A od kiedy to gra wykorzystuje procesor? Obsługą gry zajmuje się karta graficzna

To odpal obliviona na celeronie 300 z GeForcem 7800GS i powiedz czy chodzi

Jak rozumiem Ty odpaliłeś na takiej konfiguracji? 8)

MarS no nie mów że procesor nie ma znaczenia do gier??

danzelmario zadał konkretne pytanie a widzę jakieś wymijające odpowiedzi…

Marginalne

Dostał

bardzo precyzyjną odpowiedź

Adrian8322 on widać nie rozumie :stuck_out_tongue: nie warto się kłucić bo jak człowiek pisze:

to widać o braku u niego jakiejkolwiek wiedzy nma ten temat więc na temat durdzeniowych procesorów to byś w ogóle się nie wypowiadał MarS

najpierw sie dokształć w tym kiedunku a potem cokolwiek mów

Złączono Posta : 22.09.2006 (Pią) 12:37

precyzyjna??ja zapytałem czy Gothic bedzie wykorzystywać 2 rdzenie jak np w athlonach x2 czy grze będzie obojętne czy to athlon 3800 czy x2 3800.

Złączono Posta : 22.09.2006 (Pią) 12:39

ciekawe co powiesz na to że np mam procka 1.86 c2d pewnie wg ciebie to słabeusz bo ma “zaledwie” 1.86 Ghz… :stuck_out_tongue: a ten niby słabeusz bije na głowe każdego dotychczasowego pentiuma nawet w wersji EE.

Np Quake4 ma obsluge dwuch rdzeni i je wykorzystuje :lol:

Gothic 3 obsluguje dual core

ChrisG a skąd masz takie informacje? :slight_smile: byłbym wdzieczny zebys cos powiedział bo niedługo premiera. swoja drogą ciekawe czy moj core 2 duo 1.86 bedzie dostatecznie mocny na gothica… bo przeciez w wymaganiach pisze ze zalecane to 3.0 Ghz :slight_smile:

Jeżeli masz tylko takie problemy to bądź spokojny 8)

A no z wypowiedzi pana Philipp Krause jednego z programistow

http://forum.worldofplayers.de/forum/sh … p=2362332&

cytacik

PCGH: Is the engine for multi-core processors optimized? If, which run off computations in their own Thread? Which performance gain do you expect?

Philipp Krause: By “seamless” the World of Gothic 3 in which constantly new resources are reloaded such as Meshes or textures as well as parts of the world in the background, to have owner of multi-core processors guarantees an advantage opposite the single core processors. Beside the usual additional Threads like e.g. physics and sound we have a Thread to the loading of resources and one for reloading from static level elements and for developing Scenen geometry. The performance gain will be here with approx. 30 per cent.

No to mamy okolo 30% za friko :lol:

ChrisG wielkie dzięki, zrozumiałem co miałem zrozumieć że będą wykorzystane po prostu dwa rdzenie

czyli moj 2 rdzeniowy potwór bedzie git. dodatkowe 30% wydajności :slight_smile: to raczej dużo.

no mam grafike X1900XT i 2x 512 DDR2 800Mhz w dualu oczywiście… i no nie wiem czy tyle pamięci wystarczy bo znam serie gothic od podszewki i ona cahrakteryzuje sie sporą pamięciożernością… swoja droga programiści musieli mocno zoptymalizować zapotrzebowanie na pamięc bo skoro 3 ma być 4 razywieksza od 2+ NK a potrzebuje tylko 2 razy wiecej ramu to raczej bardziej tego sie nie da zoptymalizować