Gothic 3: Jak NIE być poszukiwanym (przestępstwa)

Witam, grając w Gothic’a 3 przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Mianowicie, chodzi o to, iż będąc w okolicach Montery wykonałem zlecenie dla buntowników (chodziło o zabicie 4 orków-wartowników), zabijając bodajże trzecie wykorzystałem umiejętność (“wyłgaj się z kłopotów”) i udało mi się ujść płazem w rozmowie z orkami/najemnikami. W między czasie wykonałem zlecenie dla orkowego najemnika z farmy krów (chodziło o zabicie wygłodniałych wilków z jaskini). Najpierw jednak (zanim odebrałem nagrodę od najemnika), zabiłem czwartego orka-wartownika i zakończyłem zadanie dla buntowników. Oczywiście podczas wszystkich 4 morderstw byłem nie zauważalny. Następnie udałem się do najemnika by zakończyć zadanie z wygłodniałymi wilkami. Gdy do niego podszedłem, pojawiła się standardowa gadanina (za popełnienie przestępstwa), obojętnie którą opcję wybiorę, czy to łapówka czy kłamstwo - najemnik i tak chce mnie zabić. I tutaj pojawia się moje pytanie, jak mam zakończyć tą misję (jak i wiele innych dla orków) skoro cokolwiek zrobię oni chcą mnie zabić. Jeżeli ktoś zna jakiś sposób, np. kod do konsoli na oczyszczenie mienia czy edycję save’ów, bardzo proszę o pomoc.

Zabij orków którzy chcą cię zabić :smiley:

Przejdź do folderu, w którym zainstalowałeś grę, a następnie otwórz przy pomocy Notatnika plik ge3.ini z katalogi Ini.

Znajdź linijkę:

[Game]

TestMode=false

I zamień ją na:

[Game]

TestMode=true

Zapisz edytowany plik i uruchom grę. Podczas zabawy otwórz konsolę (klawisz ~) i wpisz któryś z poniższych kodów:

Fullhealth – Twoje rany zostają wyleczone;

Give car_artefact – otrzymujesz wszystkie artefakty;

Give cat_armor – otrzymujesz wszystkie zbroje;

Give cat_weapon – otrzymujesz wszystkie bronie;

Give gold x – dostajesz określoną przez x ilość złota;

God – nieśmiertelność;

Idkfa – otrzymujesz wszystkie przedmioty;

Invisibility – staniesz się niewidzialny;

Kill – zabija wskazany cel;

Teach all – automatycznie uczysz się wszystkich umiejętności;

Teach alc x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Alchemii;

Teach dex x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Zdolności myśliwskich;

Teach hp x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Energii życiowej;

Teach int x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Prastarej wiedzy;

Teach mp x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Many;

Teach sp x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Wytrzymałości;

Teach str x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Siły;

Teach thf x – otrzymujesz określoną przez x ilość punktów Kradzieży.

Nie zabijaj ich tylko pozbaw przytomności. I nie grać ciał zabitych orków choć ja oczywiście ich okradałem i potem rzucałem czar zapomnienia na nich i nikt nie mial pretensji:)