Gothic 3 - konieczna (subtelna) wymiana sprzętu

Witam.

Mój problem wygląda mniej więcej tak: niedługo ma nastapić polska premiera Gothica 3.

Zapoznałem się z wymaganiami minimalnymi gry ( 2GHz, 512 MB RAM, i Video: ATI 8500 lub GeForce 3) - źródło gram.pl.

No i w tym momencie następuje pytanie: czy dobrym pomysłem będzie wymiana procesora na większy (płyta obsługuje max. Athlona 3200+, sam mam 2500+) czy wymiana karty graficznej (mam Radeona 9550) na taką:

Radeon x1300

A, i jakby co to posiadam 1.5 Gb Ramu…

Nie opłaca się wymieniać moim zdaniem. Przejdź na nową platformę (Socket AM2, Socket 775).

oczywiście,

nigdy w życiu !!

ile będziesz miał kasy na grafę?

Już nie długo ma wyjść gf7300gt galaxy ddr3, ma być mocna.

A co do procka to poprostu kręć, bo nie ma sensu wydawać kasy na większe FSB.

Złączono Posta : 05.11.2006 (Nie) 10:10

co się nie opłaca, procke ma jeszcze jary, wystarczy przykręcić mu śrubkę i pójdzie nieźle, ramu też ma dużo, wymiana grafy tylko na tą którą podałem :wink:

Tu najważniejsza będzie grafa i pamięć,skłaniałbym się ku ponad czteropotokowej grafie

wg. opinii graczy, karta słabo sobie radzi z G3.

pasowało by dozbierać do 7600GS od Galaxy (oczywiście tą z DDR3, na którą 20% populacji czeka :P).

no ale pewnie lepiej niż ten 1300 ;/ badziewny

oczywiście zgadzam się :slight_smile:

po prostu napisałem jak jest, bo kolega wymienia sprzęt przede wszystkim dla nowego Gothica.

Widzę że ten x1300 bodajże jest mocno tępiony(lekka przesada), to może polecicie mi jakąś kartę, lepszą od radka 9550, do 400 zł.

Początkowo miałem zakupić kartę do 500 zł, ale cena gry jest znaczna.

A czy zakup lepszej karty za taką cenę da znaczącą poprawę wydajności w tego typu grze?

W końcu nie zamierzam odpalić gry na full detalach, ale na minimalnych ale z jak najlepszą wydajnością.