Gothic 3 - najlepsze oprogramowanie


(Onequestion2) #1

Witam :slight_smile: Otóż ostatnio jakiś tydzień temu zakupiłem nowego kompa:

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) x2

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz

MSI Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2)

Płyta Gigabyte ga-h61m-s2-b3

Dysk Seagate st500dm002 500gb

No i panowie szok... gra tnie się tylko trochę mniej niż na moim starym kompie z przed 3/4 lat.

Kompa mam na Windows 7 Ultimate 64bit dlatego nie wgrywałem DirectX 9 i Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable który był z grą. Wgrałem najnowszego patcha 1.74. Moje pytania: można coś zrobić aby zwiększyć płynność ? Wgrać DirectX 9 i Microsoft Visual C++ 2005 ? Jeśli będzie trzeba mogę przeinstalować kompa na XP ale wtedy zmniejszy się pamięć ram.

Co radzicie ??


(Zulowski) #2

zainstaluj inne sterowniki do karty graficznej.


(michalj82) #3

Jak już zaktualizujesz sterowniki to zainstaluj też wszystkie patche do Gothica 3.


(Freeq52) #4

To dziwne, że z patchem 1.74 gra Ci tnie. Mam słabszego kompa od Ciebie, a po wgraniu tej łatki wydajność gry zwiększa się o jakieś... 100%. Na myśl przychodzi mi tylko wgranie najnowszych sterowników ze strony producenta, w Twoim przypadku tych: http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... sta64.aspx

Sprawdź też czy w ustawieniach karty graficznej w menu gry/ustawienia 3D masz wszystko ustawione na domyślne.

Jeśli i to nie pomoże (a zakładam, że i gra i system są oryginalne), to sprawdź czy nie masz jakiś problemów z kartą graficzną (np. nie przegrzewa się), ew. przeczyść kompa antywirusem, zdefragmentuj dyski lub wrzuć logi z OTL w odpowiednim dziale.


(W Bladowski) #5

Gothic 3 jest grą bardzo specyficzną. Twórcy tworzyli swój własny silnik, aby zbudować świat, który będzie dla nich najbardziej responsywny. Samo tworzenie takiego silnika jest nielada wyzwaniem, a co dopiero zbudowanie na nim gry.

Oczywiście wszystko jest do zrobienia, gdyby nie terminy. Producent naciskał na studio Piranha Bytes i poganiał najbardziej jak tylko mógł. W pośpiechu otrzymaliśmy niezoptymalizowany produkt, który dla niektórych jest wejściem serii Gothic do trumny.

Teraz konkrety: gra, chociaż najbardziej zaktualizowana nie będzie nigdy działać płynnie. Dlaczego? Ze względu za złe zarządzanie zasobami komputera. To nic dziwnego, że na starym komputerze, gdzie było mniej dobroci do zarządzania i wykorzystania gra działała sprawniej.

Patrząc na specyfikację Twojego komputera zdaję sobie sprawę, że możesz być rozgoryczony, ale wiem również, że Gothic 3 nie działa Ci tragicznie.

Pozostają dwa wyjścia: przyzwyczaić się (na prawdę się da :slight_smile: ) albo odstawić grę (czego nie polecam).

Pozdrawiam


(Onequestion2) #6

Dzięki za posty :slight_smile:

Jedno pytanie co znaczy skrót "logi z OTL" ?


(Rmk) #7
  1. Gothic 3 był by dużo lepiej zoptymalizowany gdyby Piranha Byte na silę nie próbowała przerobić engine Gothic-a 2 ! nie udało im się więc wzięli się za nowy engine i zabrakło im czasu na optymalizację gry.

np: Skyrim bazuje na średnio zmodyfikowanym enginie Fallout NV. Fallout NV bazuje na minimalnie zmodyfikowanym engine Fallout 3. Fallout 3 bazuje na minimalnie zmodyfikowanym engine Oblivion. A sam Oblivion bazuje na bardzo mocno zmodyfikowanym enginie Morrowind. Więc nie wiem dlaczego nie udało się Pirani czyżby engine G2 był aż tak archaiczny ?

  1. Bo aby Gothic 3 i Gothic 3 ZM działały idealnie potrzebują oprócz patcha CP, optymalizacji w pliku G3.ini

(Onequestion2) #8

RMK_99

ooo :slight_smile: ciekawa informacja w ostatnim zdaniu, napisałeś że potrzeba optymalizacji w pliku G3.ini. Potrzebny jest do tego oddzielny patch ? Jest gdzieś opisane jak to zrobić ? Czy napisałeś to czysto teoretycznie :stuck_out_tongue:


(Zulowski) #9

A może by tak użyć opcji wyszukiwania?

wydajnosc-gothic-iii-t107262.html