Gothic 3 - najlepsze oprogramowanie

Witam :slight_smile: Otóż ostatnio jakiś tydzień temu zakupiłem nowego kompa:

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) x2

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz

MSI Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2)

Płyta Gigabyte ga-h61m-s2-b3

Dysk Seagate st500dm002 500gb

No i panowie szok… gra tnie się tylko trochę mniej niż na moim starym kompie z przed 3/4 lat.

Kompa mam na Windows 7 Ultimate 64bit dlatego nie wgrywałem DirectX 9 i Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable który był z grą. Wgrałem najnowszego patcha 1.74. Moje pytania: można coś zrobić aby zwiększyć płynność ? Wgrać DirectX 9 i Microsoft Visual C++ 2005 ? Jeśli będzie trzeba mogę przeinstalować kompa na XP ale wtedy zmniejszy się pamięć ram.

Co radzicie ??

zainstaluj inne sterowniki do karty graficznej.

Jak już zaktualizujesz sterowniki to zainstaluj też wszystkie patche do Gothica 3.

To dziwne, że z patchem 1.74 gra Ci tnie. Mam słabszego kompa od Ciebie, a po wgraniu tej łatki wydajność gry zwiększa się o jakieś… 100%. Na myśl przychodzi mi tylko wgranie najnowszych sterowników ze strony producenta, w Twoim przypadku tych: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … sta64.aspx

Sprawdź też czy w ustawieniach karty graficznej w menu gry/ustawienia 3D masz wszystko ustawione na domyślne.

Jeśli i to nie pomoże (a zakładam, że i gra i system są oryginalne), to sprawdź czy nie masz jakiś problemów z kartą graficzną (np. nie przegrzewa się), ew. przeczyść kompa antywirusem, zdefragmentuj dyski lub wrzuć logi z OTL w odpowiednim dziale.

Gothic 3 jest grą bardzo specyficzną. Twórcy tworzyli swój własny silnik, aby zbudować świat, który będzie dla nich najbardziej responsywny. Samo tworzenie takiego silnika jest nielada wyzwaniem, a co dopiero zbudowanie na nim gry.

Oczywiście wszystko jest do zrobienia, gdyby nie terminy. Producent naciskał na studio Piranha Bytes i poganiał najbardziej jak tylko mógł. W pośpiechu otrzymaliśmy niezoptymalizowany produkt, który dla niektórych jest wejściem serii Gothic do trumny.

Teraz konkrety: gra, chociaż najbardziej zaktualizowana nie będzie nigdy działać płynnie. Dlaczego? Ze względu za złe zarządzanie zasobami komputera. To nic dziwnego, że na starym komputerze, gdzie było mniej dobroci do zarządzania i wykorzystania gra działała sprawniej.

Patrząc na specyfikację Twojego komputera zdaję sobie sprawę, że możesz być rozgoryczony, ale wiem również, że Gothic 3 nie działa Ci tragicznie.

Pozostają dwa wyjścia: przyzwyczaić się (na prawdę się da :slight_smile: ) albo odstawić grę (czego nie polecam).

Pozdrawiam

Dzięki za posty :slight_smile:

Jedno pytanie co znaczy skrót “logi z OTL” ?

  1. Gothic 3 był by dużo lepiej zoptymalizowany gdyby Piranha Byte na silę nie próbowała przerobić engine Gothic-a 2 ! nie udało im się więc wzięli się za nowy engine i zabrakło im czasu na optymalizację gry.

np: Skyrim bazuje na średnio zmodyfikowanym enginie Fallout NV. Fallout NV bazuje na minimalnie zmodyfikowanym engine Fallout 3. Fallout 3 bazuje na minimalnie zmodyfikowanym engine Oblivion. A sam Oblivion bazuje na bardzo mocno zmodyfikowanym enginie Morrowind. Więc nie wiem dlaczego nie udało się Pirani czyżby engine G2 był aż tak archaiczny ?

  1. Bo aby Gothic 3 i Gothic 3 ZM działały idealnie potrzebują oprócz patcha CP, optymalizacji w pliku G3.ini

RMK_99

ooo :slight_smile: ciekawa informacja w ostatnim zdaniu, napisałeś że potrzeba optymalizacji w pliku G3.ini. Potrzebny jest do tego oddzielny patch ? Jest gdzieś opisane jak to zrobić ? Czy napisałeś to czysto teoretycznie :stuck_out_tongue:

A może by tak użyć opcji wyszukiwania?

wydajnosc-gothic-iii-t107262.html