Gothic 3 - parę pytań początkującego

Dzisiaj dorwałem się do Gothica 3, i po zagraniu mam parę pytań:

  1. Jak się dobija przeciwników (jest coup de grace?) Walczyłem z patrolem orków na farmie, po pokonaniu przeciwka padał na ziemię, jednak po chwili wstawał i znowu mnie atakował :confused: Jak można go od razu zabić? xD

  2. Jest w tej grze jakaś sensowna mapa? Na tej z menu ‘c’ nie da się niczego zobaczyć prawie.

  3. Jak można zwiększyć punkty żywotności? Poziomy doświadczenia dodają mi tylko punkty nauki :confused:

  4. Jak naprawić broń w której opisie pisze “zużyta”?

1.jak pamiętam to przeciwnika dobija się przytrzymując prawy przycisk myszy a potem prawy :smiley:

2.niestety nie ma sensownej mapy tylko tamta

3.wymieniając na te punkty nauki u nauczycieli lub roślinki

4.nie da sie naprawić takiej broni to nie oblivion

Podejdź do takiego jak lezy z wyciągniętą bronią tak, żeby jego nazwa sie wyświetlała i naciśnij prawy klawisz myszy a potem lewy.

W pudełku masz sensowną mapę…

Idź do np. posągu Innosa (chyba w każdej rebelianckiej kryjówce jest…), pomódl się i tam będzie opcja, żeby zwiększyć PK.

Musisz nauczyć się od jakiegoś kowala ostrzenia broni. Potem podchodzisz do szlifiarki i zabierasz się do pracy.

jeśli naostrzysz broń to jst naostrzona a nie naprawiona i dalej pisze zużyta ja np mam miecz półtorareczny naostrzony ale obr 55 bo zużyty a normalnie m aponad stówe

http://www.gothicgry.fora.pl/mapki,69/m … ,3245.html